Metin Özkan'ın para çaldığına dair haberlere erişim engeli getirildi

Gazeteci Metin Özkan‘ın, restoranda aynı masayı paylaştığı Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para çaldığı iddiası gündeme oturmuştu. Görüntüleri de yayınlanan olayın haberlerine, Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi.

Gazeteci Metin Özkan‘ın, Aralık 2021’de bir restoranda aynı masayı paylaştığı Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para çaldığı iddia edilmişti.

Görüntüleri de yayınlanan olayın haberlerine, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 23 Şubat 2022 tarih ve 2022/2306 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Engelli Web'in verdiği bilgilere göre; engel getirilen haberler arasında Cumhuriyet, Yeni Çağ ve Gazete Duvar'ın haberleri yer aldı.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eski basın danışmanı Metin Özkan, İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Mastercheff restoranında Aralık 2021’de, Ufuk Enginler isimli kadının çantasından 700 dolar para aldığı öne sürülen görüntülerle gündeme gelmişti. Özkan, iddianın sosyal medyada yayılmasının ardından görüntüler için "montaj" diyerek kamera kayıtlarını yalanlamıştı.

Haberlerde sözü geçen çantanın sahibi Ufuk Enginler ise, “Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani” açıklamasını yapmıştı.

 

 

Metin Özkan'ın para çaldığına dair haberlere erişim engeli getirildi ile ilgili etiketler metin özkan para çalma iddiası erişim engeli
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.