Meteorolojiden flaş yağış uyarısı! Tarih verildi, çok kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin yarından itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini duyurdu. Buna göre yağmur, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar yurt genelinde etkili olacak. Paylaşılan verilerde deprem bölgesi içinde tarih verilerek yağış uyarısı yapıldı. İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava durumu tahminlerini paylaştı ve ülkemizin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini duyurdu. Peki, bu hafta hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilerle haftalık hava durumu raporu...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi’nden yapılan uyarıda, Türkiye üzerinde etkili olan yağışlı sistemin bugünden itibaren ülkeyi terk edeceği, ancak 22 Şubat’tan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girileceğinin tahmin edildiği belirtildi.

YAĞIŞLAR BAŞLAYACAK!

Hava sıcaklıklarının, tüm yurtta mevsim normalleri civarında ve yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, çarşamba gününden itibaren yağış alan yerlerde azalıp mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşeceği ifade edilen uyarıda, “Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney ve iç kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması, çarşamba günü; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de perşembe günü; tüm yurtta beklenen yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır” denildi.

DEPREM BÖLGESİNDE YAŞAYANLAR DİKKAT!

Uyarıda, deprem bölgesinde perşembe gününe kadar yağış beklenmediği aktarılarak, “Perşembe günü batıdan başlayarak yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Yağışların; Perşembe günü; Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş çevrelerinde, Cuma günü; Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ ve Malatya çevrelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor” cümlelerine yer verildi.

Hava sıcaklığının; deprem bölgesindeki illerde bir haftalık periyotta mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği yönünde tahmin edildiği vurgulanan uyarıda, “Kuvvetli meteorolojik hadiseler ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlayacağı meteorolojik tahmin raporlarının ve meteorolojik uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bugün bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 14

İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu 16

İzmir: Parçalı, zamanla çok bulutlu 20

Adana: Parçalı ve az bulutlu 21

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 22

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 10

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 11

Erzurum: Çok bulutlu 4

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 20

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Meteorolojiden flaş yağış uyarısı! Tarih verildi, çok kuvvetli geliyor

Meteorolojiden flaş yağış uyarısı! Tarih verildi, çok kuvvetli geliyor ile ilgili etiketler Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu
GÜNÜN VİDEOSU

Gazeteci Özlem Gürses: CHP Genel Merkezi'nde çok kişi ağladı

Muhalif gazeteci Özlem Gürses, Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha mağlup olmasından sonra CHP Genel Merkezi'nde birçok insanın ağladığını söyledi.