Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışacak elemanlar aranıyor! İşte aranan şartlar!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 41 temizlik görevlisi, 6 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi ile 1 şoför olmak üzere toplamda 48 sözleşmeli personel alacak. Bu alımlar, 2022 KPSS puanı esas alınarak gerçekleştirilecek ve en az 11.402 TL maaşla çalışacak personel arayışında. Peki, aranan şartlar neler, kimler başvurabilir? İşte ayrıntılar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yayımlanan Resmi Gazete ilanıyla birlikte 41 temizlik görevlisi, 6 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi ile 1 şoför olmak üzere toplamda 48 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar, 2022 KPSS puanı esas alınarak yapılacak ve seçilecek adaylar en az 11.402 TL maaşla görev yapacaklar. Peki, Peki, aranan şartlar neler, kimler başvurabilir? Detaylar haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışacak elemanlar aranıyor! İşte aranan şartlar!

Başvuru detayları!

Başvurular, e-Devlet üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 30 Ekim - 13 Kasım 2023 tarihleri arasında online olarak kabul edilecek.

Başvuru nasıl yapılır?

Başvurular, e-Devlet üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) 30 Ekim - 13 Kasım 2023 tarihleri arasında kabul edilecek.

Başvuru şartları!

Adaylardan istenen genel başvuru şartları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu veya benzeri durumu bulunmamak.
  4. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  5. Son başvuru tarihi (13/11/2023) itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
  6. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  7. Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen suçlardan dolayı mahkûm olmamak.
  8. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması.
  9. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  10. Başvuracak adayların durumunun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına uygun olması.

 

Başvuru süreci

Başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabilmesi için adayların belirtilen tarih aralığında başvuru sayfasına giriş yapmaları gerekmektedir. Başvuruların tamamlanmasının ardından değerlendirme süreci başlayacak ve uygun görülen adaylar sözleşmeli personel olarak istihdam edilecektir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışacak elemanlar aranıyor! İşte aranan şartlar! ile ilgili etiketler Meteoroloji Genel Müdürlüğü
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seyahatine ilişkin Türk Hava Yolları'ndan (THY) bilgi aldığını açıkladı.