Mete Yarar'a silahlı saldırının faillerine 120 yıl hapis!

Superhaber yazarı Mete Yarar'a silahlı saldırı soruşturması kapsamında 4 şüpheli hakkında 30'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 29 Ağustos 2016 günü Mete Yarar'a yönelik Kadıköy'de bir kafede "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Silahla ve birden fazla kişiyle birlikte senet yağması" eylemlerine ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

261220161529544289458_3.jpg

ŞÜPHELİLER ARASINDA BAĞLANTI

Şüphelilerin olay günü ve sonrasında birbirleri ile görüştüklerini tespit eden savcılık iddianamesinde, Gökalp ve Gökhan Kulöz'ün azmettirme iradesi ile Erkan Biçer ve Volkan Öner'in birlikte Mete Yarar'ı kasten öldürmeye teşebbüs ettikleri ve silahla senet yağması suçlarını işlediklerine dair delile ulaşıldığını anlattı.

30'AR YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

2'si tutuklu 4 şüpheli hakkında "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Kasten öldürmeye azmettirme", "Mağdurun bir senedi vermeye mecbur edilmesi suretiyle yağmaya azmettirme", "Mağdurun bir senedi vermeye mecbur edilmesi suretiyle silahla ve birden fazla kişi ile sirlikte yağma" suçlarından toplamda 19'ar yıldan 30'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.Öte yandan Yarar'ın iddiaları üzerine şüpheliler hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan başlatılan soruşturmada ise takipsizlik kararı verildi.

Mete Yarar'a silahlı saldırının faillerine 120 yıl hapis! ile ilgili etiketler Haber