Mete Yarar üst üste gelen terör saldırılarını değerlendirdi: PKK cuntaya avans verdi!

SuperHaber yazarı Mete Yarar, PKK'nın üst üste gelen hain saldırılarını CNN Türk yayınında yorumladı...

İşte Mete Yarar'ın değerlendirmeleri:

Teröristleri neyi hedefliyor?

Cunta hareketi sonrasında üs bölgelerine çok ciddi saldırılar var. Toplayabildikleri en yüksek sayıda teröristlerle saldırıyorlar ve üs bölgelerine sızmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin sinir uçlarına saldırıyorlar. Güvenlik kaygısını arttırmak istiyorlar. Güvenlik zaafiyeti algısı yaratmaya çalışıyorlar..

Cuntanın TSK'ya verdiği en büyük zarar

Silahlı Kuvvetler'de silah arkadaşlığı en önemli konudur. Görevde arkanıza bakmazsınız. Cuntaıların verdiği en büyük hasar güven duygusu ve silah arkadaşlığı duygusundaki zedelenmedir. Ama bu çok kolay onarılacak bir konu değil. Hep beraber bunu onaracağız. Bölgede tutuklanan çok fazla yok. Dolayısıyla bir personel eksikliği olduğunu, zaafiyet olduğunu düşünmüyorum

TSK içindeki FETÖ'cüler...

Komuta kademesi anlamında FETÖ'cülerin temizlendiği ve PKK'ya içerden desteğin kesildiği doğrudur. Ama aşağıdaki elemanlarda problemin devam ettiğini düşünüyorum.

İstihbarat sıkıntısı var mı?

Gelişmeler yalnızca içerideki istihbarat sıkıntılarından kaynaklanmıyor. Dış istihbaratta sorun var. Bölgesel krizlerin sonuçlarını yaşıyoruz. Bugün biz PKK'nın Kandil'deki faaliyetlerini kontrol altına almadığımızda içerideki istihbaratın çok da önemi kalmıyor.

PKK cuntaya avans vemiştir!

Bu örgütler bir üst akıl tarafından yönetiliyor. Beraber ortak jhareket etmeleri muhakkak. FETÖ'nün bittiğini söylemek çok da net değil. Devletin içine sızdıkları için, PKK'ya en büyük desteği istihbarat. Bugün de bunu yapıyor. PKK, cuntaya avans vermiştir. Cunta hareketinden önce eylemlerini kesmiştir ve başarısız olduğunu anlayıncaya kadar harekete geçmemiştir. PKK cuntanın başarılı olup olmayacağından emin olmak istemiştir. İlk emirleri askerlere değil polislere saldırındır! Vazgeçmediler, aynı işbirliği devam ediyor.

Mete Yarar üst üste gelen terör saldırılarını değerlendirdi: PKK cuntaya avans verdi! ile ilgili etiketler Haber