Metaverse için en ilginç yorum Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi!

Metaverse yani sanal evren, son günlerde tüm dünyanın gündeminde. Kripto para yatırımcılarının ilgi odağı haline gelen ve dünyaca ünlü markaların da yavaş yavaş kendine yer edindiği Metaverse için en ilginç yorum Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Metaverse yorumu geldi. Son günlerin en popüler konusu olan Metaverse ya da diğer adıyla sanal evren Erdoğan'ın da gündemindeydi.

ERDOĞAN'DAN METAVERSE YORUMU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri Ödül Töreni"nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Metaverse için yapay zekanın, gerçek hayatın ötesinde paralel bir dünya oluşturma yolunda ilerleyen dijital kurguların etrafımızı kuşattığı bir dönemde daha üste çıkmalıyız" dedi.,

METAVERSE NEDİR?

Metaverse ya da diğer adıyla sanal evren son günlerin popüler konusu. Artırılmış gerçeklik ürün ve hizmetlerini ifade eden Metaverse terimi gündelik hayata Facebook'un adını Meta olarak değiştirmesiyle girdi. 

Sanal arsa alım satımlarının yapıldığı Metaverse gerçek ile kurgunun birleştiği, insanların farklı cihazlarla iletişim kurduğu sanal bir evreni ifade ediyor.

 

 

 

 

 

Metaverse için en ilginç yorum Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan metaverse sanal evren
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.