Mesut Yılmaz Avusturya TV'sinde Almanca konuştu, Avrupa'yı yerin dibine soktu(VİDEO)

Yılmaz, darbe girişimi sonrasında süren operasyonlar hakkında Türkiye'ye tepki gösteren Avrupa ülkelerini eleştirdi. Demokrasiyi desteklemek yerine eleştiriler yöneltmelerine tepkiliydi.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Avusturya devlet televizyonu ORF'de yayınlanan ZIB programına konuk yorumcu olarak katıldı.

Mesut Yılmaz, Avusturya televizyonunda katıldığı canlı yayında Türkiye'nin vahim bir felaketten kıl payı döndüğünü, Avusturya gibi müttefik ülkelerden Türk milleti ile dayanışma içinde olmasını beklendiğini ama bunun olmadığını söyledi.

"Putin aradı, Avrupa aramadı"

Spiker Mesut Yılmaz'a Avrupa'nın tepkisinin Türk milletine değil Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olduğunu savundu. Bunun üzerine Mesut Yılmaz "Erdoğan darbenin püskürtülmesinde merkezi bir rol aldı. Şu an büyük bir popülarite yaşamakta. Türkler arasında daha fazla itibar sahibi oldu. Bunların arasında kendisine şimdiye dek aşırı eleştirel gözle bakan insanlar da var. Cumhurbaşkanımıza demokrasinin muhafazası için ilk tebrik eden kişi Putin oldu. Sanırım Avrupa nasıl bir tepki vermeliydi sorusuna yeterli bir cevaptır bu" diye yanıt verdi.

"Bunun dışındaki her haber saptırıcıdır"

Spiker daha sonra Mesut Yılmaz'a "Türkiye 15 Temmuz'da demokrasiyi seçmiştir" sözünü hatırlatarak imalı bir şekilde bu konuda yol alınıp alınamadığını sorguladı. Yılmaz da "Bizler oybirliği ile demokrasiden yana olduk. Türkiye'nin durumu budur. Bunun dışındaki her türlü habercilik saptırıcı ve önemsizdir" diye konuştu.

Mesut Yılmaz Avusturya TV'sinde Almanca konuştu, Avrupa'yı yerin dibine soktu(VİDEO) ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...