Kazada şehit olan askerlere veda

Gelen son dakika haberine göre; Mersin’in Mut ilçesinde Kıbrıs'a gidecek askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan askerler için tören düzenlendi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanların katıldığı törenin ardından şehitler memleketlerine uğurlandı.

Mersin'in Mut ilçesinde Kıbrıs'a gidecek askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan askerler için tören düzenlendi.

Bakanı Hulusi Akar ve komutanların katıldığı törenin ardından şehitler memleketlerine uğurlandı.

Kazada şehit olan askerlere veda

ACI HABER AİLELERE ULAŞTI

Asker Mustafa Dağlı'nın şehadet haberi Mersin'in Tarsus ilçesi Tepeköy Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı. Şehidin Tepeköy Mahallesi'nde bulunan baba ocağına acı haber, Garnizon Komutanı Şükrü Uzundağ, Jandarma Komutan Vekili Kadir Dölek, Tarsus Emniyet Müdür Ercan Erbil, Müftü Ali Can ve askeri yetkililer tarafından 112 Acil ekipleri ile birlikte verildi.

İHA'nın haberine göre, Dağlı'nın şehadet haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Mustafa Dağlı'nın 1 ay önce Manisa'ya askere gittiği öğrenildi.

Kazada şehit olan askerlere veda - Resim : 2
Mustafa Dağlı

 

Şehit Dağlı'nın Tepeköy Mahallesi'ndeki baba ocağına Türk bayrağı asılırken, yakınları ve mahalle sakinleri eve akın etti.

Şehidin yarın toprağa verileceği öğrenildi.

BURSA'YA DA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Kazada şehit olan 21 yaşındaki Samet Çaldır'ın şehit olduğu haberi de, Bursa'nın Yıldırım ilçesi Karapınar Mahallesi'nde oturan ailesine verildi.

Kazada şehit olan askerlere veda - Resim : 3
Samet Çaldır


Ailenin ikamet ettiği evin önüne taziye çadırı kurulurken, sokağa ve eve Türk bayrağı asıldı.

ŞEHİDİN EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehit Piyade Er Kerim Arslan'ın (21) acı haberi de, Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi'nde oturan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi.

Kazada şehit olan askerlere veda - Resim : 4
Kerim Arslan


Anne Güler Arslan ile diğer yakınları, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Şehit Arslan'ın babası Osman Arslan'ın ise kaza haberini aldıktan sonra Mersin'e gittiği belirtildi. Türk bayrağı asılan şehit evine yakınları ve komşuları taziyeye gelmeye başladı.

Şehit Arslan'ın cenazesinin ailesinin isteği üzerine memleketleri Kırıkkale'de defnedilmesi bekleniyor.

SAMSUN'DA DA AYNI ACI

Şehit olan Caner Mayendağı'nın acı haberi de, Samsun'da yaşayan ailesine ulaştı. Caner Mayendağı'nın şehit olduğu haberini, İlkadım ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki ailesine yetkililer verdi.

Kazada şehit olan askerlere veda - Resim : 5
Caner Mayendağı


Şehit haberini alan anne Güngör Göksert, baba Levent Mayendağı ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Evin önünde ambulans hazır beklerken aile yakınları taziye için eve akın etti. 25 yaşındaki şehidin bekar olduğu öğrenildi.

 

Kazada şehit olan askerlere veda ile ilgili etiketler Şehit Mersin Mut cenaze Hulusi Akar