Akşener'in sağ kolundan teröriste taziye ilanı!

1992 yılında İzmir'in Bornova ilçesinde polis karakolunu tarayan ve 2 polisi şehit eden Devrimci Sol (DEV-SOL) terör örgütü üyesi Hamiyet Yıldız, düzenlenen operasyonda öldürülmüştü. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı Murat İde'nin terörist Yıldız için taziye ilanı verdiği ortaya çıktı.

9 Nisan 1992 tarihinde DEV-SOL terör örgütü üyesi Hamiyet Yıldız, Bornova polis okuluna ait servis aracını tarayarak 2 polisi şehit etti, 6 polisi de yaraladı.

Olay sonrası çıkan çatışmada terörist Hamiyet Yıldız vurularak öldürüldü.

22 Nisan 1992 tarihli Cumhuriyet gazetesine verilen taziye ilanında dikkat çeken bir isim de yer aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı Murat İde'nin terörist Yıldız için taziye ilanı verenler arasında ismi olduğu ortaya çıktı.

Akşener'in sağ kolundan teröriste taziye ilanı!

İde geçtiğimiz yılın ekim ayında, yazdığı bir yazı nedeniyle Giresun'da gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Murat İde’yi telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

 

 

 

Akşener'in sağ kolundan teröriste taziye ilanı! ile ilgili etiketler İYİ Parti Meral Akşener terör terörist İlan taziye Hamiyet Yıldız murat ide
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...