Çok konuşulacak iddia! Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacak mı? Tarih bile verdi: 'Yerine gelecek isim...'

Yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararı alan İYİ Parti'yle ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Barış Yarkadaş, edindiğini kulis bilgilerini paylaşarak Meral Akşener'in İYİ Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacağını iddia etti. Yarkadaş, bu iddiasının üzerine tarih verip Akşener'in yerine düşünülen kişiyi açıkladı. İşte haberin detayları...

Gazeteci Barış Yarkadaş, tv100'de yayımlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Yarkadaş, İYİ Parti ile ilgili gündem yaratacak bir iddiayı ortaya attı.

 "AKŞENER GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKACAK! YERİNE DÜŞÜNÜLEN İSİM..."

İYİ Parti'yle ilgili kulis bilgilerini aktaran Yarkadaş "İYİ Parti’de ciddi bir rahatsızlık var. Deniz Gürel'in yazdığı toplantıda bu rahatsızlık dile getirildi. Parti yöneticileri Akşener’in tutumlarına anlam veremiyor. Konuştuğum bazı parti yöneticileri ‘Meral Hanım acaba AK Parti’yle gizli bir angajmana mı girdi?’ diyorlar.

Bu kuşku çok fazla arttı. İYİ Parti'nin Ankara ve İstanbul'da aday bulmakta zorluk çektiklerini biliyorum. Buğra Kavuncu ve Kürşad Zorlu aday olmak istemiyor. Bugün konuştuğum İYİ Partililer, Akşener’in yerel seçim sonrası Genel Başkanlığı bırakacağını yerine Buğra Kavuncu’yu düşündüğünü bu yüzden İBB’ye aday yapmak istemediğini söylediler. İstanbul'da adayın Buğra Kavuncu'nun olmayacağı belli." ifadelerine yer verdi.

"İYİ PARTİ’NİN ANKARA MİLLETVEKİLLERİNDEN BİRİ İSTİFANIN EŞİĞİNE GELDİ"

"Yayına gelirken önemli bir bilgi aldım" diyen Yarkadaş "Buğra Kavuncu’nun Saadettin Saran’la Ankara’da görüştüğü ve İBB Başkan adaylığı için zemin yokladığı yönünde bilgi aldım. Bu bilgiyi teyit etmek için aradım ama telefonu kapalıydı. İYİ Parti’nin Ankara milletvekillerinden biri istifanın eşiğine geldi. Mansur Yavaş’ın karşısına aday çıkarılmasına sıcak bakmayan birisi" dedi.

 

Çok konuşulacak iddia! Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacak mı? Tarih bile verdi: 'Yerine gelecek isim...' ile ilgili etiketler Meral Akşener
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.