Memleket Partisi'nde deprem! İlçe Başkanı, Muharrem İnce'ye rozet fırlattı

Muharrem İnce'nin Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrıldıktan sonra kurduğu Memleket Partisi'nde sular durulmuyor. Son olarak, Çerkezköy İlçe Başkanı Ali Çalışkan'ın, Genel Başkan Muharrem İnce'ye rozet fırlattığı iddia edildi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Tekirdağ teşkilatıyla yaptığı bir toplantıda gergin anların yaşandığı ortaya çıktı.

Odatv'de yer alan habere göre; Muharrem İnce, 25 Nisan günü Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin ve il teşkilatıyla genel merkezde toplantı yaptı. Toplantının ardından Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı'ndan 80 kişi istifa etti.

"GENEL BAŞKANA ROZETİNİ FIRLATTI"

Tartışmaların yaşandığı toplantıyı anlattan Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin, "13 ay önce kuruluş görevi bana verildi. Bugüne kadar da 642 üye kaydettik. Bu muhalif grubun il başkanıyla ilgili talepleri vardı, yani kendilerinin belirledikleri ismin il başkanı olmasını istiyorlardı" dedi.

Toplantının çok gergin geçtiğini ve istediğini alamayan muhalif grubun toplantıyı terk ettiğini ifade eden Bora Küçükçetin, "Çerkezköy İlçe Başkanının saygısızlığı oldu, genel başkana rozetini fırlattı” diye sözlerini sürdürdü.

"FIRLATMADI, MASAYA KOYDU"

Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi Ayhan Duran ise tartışmayı şöyle aktardı: "Ali Çalışkan, 'Ben bu şartlarda görev yapmak istemiyorum' diyerek rozeti ve parti binası anahtarını Muharrem İnce’nin önüne koydu. İlçe Başkanı rozeti ve anahtarı bırakınca, Genel Başkan da ‘bunun yeri burası değil, bu makamlar böyle bırakılacak makamlar değil’ deyip geri ittirdi. Sonra ilçe başkanı da Muharrem İnce’ye rozeti ve anahtarı ittirdi. Fırlatma şeklinde olmadı."

 

Memleket Partisi'nde deprem! İlçe Başkanı, Muharrem İnce'ye rozet fırlattı ile ilgili etiketler Muharrem İnce Tekirdağ Memleket Partisi rozet fırlattı Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin Ayhan Duran Çerkezköy İlçe Başkanı Ali Çalışkan
GÜNÜN VİDEOSU

Malezya'da askeri geçit töreninde facia! 2 helikopter havada çarpıştı! Çok sayıda ölü var...

Malezya’da askeri geçit töreni hazırlıkları sırasında iki helikopter havada çarpıştı. Korkunç kaza saniye saniye kameralara yansırken, en az 10 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.