Mehmet Özgür rahatsızlanınca yerine yönetmen sahneye çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın kapalı gişe sahnelenen 'İstanbul Efendisi' adlı tiyatro oyununda bir ilk yaşandı. Başrol oyuncusu Mehmet Özgür’ün oyundan önce rahatsızlanması üzerine oyunda yönetmen Engin Alkan rol aldı. Sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Mehmet Özgür, ''Menüsküs rahatsızlığım vardı. Bugün ayağımın üzerine basamaz duruma geldim.'' dedi.

Perde açtığı ilk günden bu yana kapalı gişe dokuzuncu kez sahnelenen ‘Bir İstanbul Efendisi’ oyunu için hazırlıklarını yapan AŞT Genel Sanat Yönetmeni ve başrol oyuncusu Mehmet Özgür, menüsküs nedeniyle rahatsızlandı. Oyuna çıkamayacağı anlaşılan Mehmet Özgür’e oyunu izlemeye gelen oyunun yönetmeni Engin Alkan destek oldu. Mehmet Özgür’ün yerine oyunun yönetmeni Engin Alkan sahneye çıktı.

Mehmet Özgür rahatsızlanınca yerine yönetmen sahneye çıktı


''AYAĞIMIN ÜZERİNE BASAMAZ DURUMA GELDİM''

Engin Alkan ve sahneye tekerlekli sandalye ile çıkan Mehmet Özgür alkış yağmuruna tutuldu. Mehmet Özgür, Antalyalı tiyatroseverlere teşekkür ederek, “Bir süredir menüsküs rahatsızlığım vardı. Bugün ayağımın üzerine basamaz duruma geldim. Yönetmenimiz Engin Alkan da tesadüfen oyun değerlendirmesi ve izlemek için buradaydı. Kendisine benim yerime sahne aldığı için çok teşekkür ediyorum. Bol alkışlarınız ve bizi her zaman desteklediğiniz için tüm oyunlarımızın kapalı gişe sahnelenmesine vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Özgür rahatsızlanınca yerine yönetmen sahneye çıktı - Resim : 2

''SİZLERİ GERİ ÇEVİRMEMEK İÇİN BU KARARI ALDIM''

Yönetmen Engin Alkan ise, “Tesadüf olarak buradaydım. Oyunu izlemeye gelmiştim. Sizleri geri çevirmemek için böyle bir karar aldım. En son 10 yıl önce oyun oynamıştım. Aklımda kalan kısmıyla oynayacağım. Ne kadar sürçü lisan edersem affedin” ifadelerini kullandı.

Mehmet Özgür rahatsızlanınca yerine yönetmen sahneye çıktı - Resim : 3


İSTANBUL EFENDİSİ'NİN KONUSU

Oyunda Savleti Efendi, kızı Esma'yı evlendirmek amacıyla bir damat adayı arayışına girer. Ancak Savleti Efendi'nin gerek yöntemleri, gerekse Esma'ya aşık olan Safi Çelebi'nin çabaları karşısındaki tutumu olayları trajikomik hale getirir.

Mehmet Özgür rahatsızlanınca yerine yönetmen sahneye çıktı - Resim : 4

Mehmet Özgür rahatsızlanınca yerine yönetmen sahneye çıktı ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.