Önce yazdı sonra sildi! CHP'li Bekaroğlu İnönü ve Atatürk'e faşist dedi

Geçtiğimiz yıllarda Mustafa Kemal Atatürk için 'Kefere Kemal' tabirini kullanan CHP'li Mehmet Bekaroğlu, şimdi de İnönü ve Atatürk dönemine "tek partili faşizm dönemi" dedi. Bekaroğlu, gelen tepkiler üzerine paylaşımını silse de CHP'li gazeteci Şaban Sevinç, "Bu kişi önümüzdeki seçimde milletvekili listesinde olursa CHP’ye oy vermeyeceğim" diyerek rest çekti.

CHP'li Mehmet Bekaroğlu, CHP'nin kullandığı "Yeter söz milletindir" sloganını savunmak isterken büyük bir pot kırdı. 

CHP'li Mehmet Bekaroğlu paylaşımında Atatürk ve İnönü dönemine, "Tek partili faşizm dönemi" dedi. Atatürk'ün kurduğu partide görev alan Bekaroğlu, adeta iki yüzlülüğün büyük örneğini göstererek Atatürk ve İnönü'ye 'faşist' yakıştırması yaptı. 

Resim

CHP'Lİ GAZETECİ İSYAN ETTİ: "YETER ARTIK"

CHP'li Bekaroğlu'nun bu paylaşımı tepki görünce kısa bir süre sonra silindi. CHP'li gazeteci Şaban Sevinç, Bekaroğlu'nun bu iki yüzlülüğüne tepki göstererek, "Üzülerek söylüyorum. Bu kişi önümüzdeki seçimde milletvekili listesinde olursa CHP’ye oy vermeyeceğim. Hiç kimse Atatürk ve İsmet Paşa’ya faşist diyemez. Ya tarih bilmiyor ya da utanması yok. Yeter artık" ifadelerini kullandı.

Resim

BEKAROĞLU'NUN İLK SKANDALI DEĞİL

CHP'li Mehmet Bekaroğlu, geçtiğimiz yıllarda da Mustafa Kemal Atatürk için "Kefere Kemal" tabirini kullanmıştı.

Bekaroğlu, 1993 yılında yazdığı yazıda "Bir zamanlar şanlı ecdat vardı; dört kıtada at koşturan, sonra Ayasofya, Yunanistan'ı tel'in mitingleri ve büyük doğu. Bir de kefere Kemal" ifadelerini kullanarak o dönemlerde de büyük bir tepki görmüştü.

CHP'li Bekaroğlu'nun o zamandan bu zamana kadar düşüncesinin değişmemiş olmasına rağmen hala CHP içinde görev alması da akıllarda soru işareti bıraktı. 

Önce yazdı sonra sildi! CHP'li Bekaroğlu İnönü ve Atatürk'e faşist dedi ile ilgili etiketler Mehmet Bekaroğlu CHP