Maymunlar şehri ele geçirdi! Vatandaşlar evlerini terk ediyor...

Tayland'da koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle vatandaşlar sokağa çıkamayınca yerleşim bölgeleri maymun istilasına uğradı. Karınlarını doyurmak için kentin boş sokaklarına inen maymun çeteleri arasında kavga çıktı. Film sahnelerini aratmayan o anlar kameralara saniye saniye kaydedildi.

Tayland’ın Lopburi kentinde koronavirüs pandemisinin üçüncü dalgası nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sırasında maymun çeteleri şehre indi.

MAYMUNLAR ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Yiyecek kıtlığı nedeniyle şehre indiği belirtilen maymun çeteleri, şehirdeki işlek caddede karşı karşıya gelirken aralarında kavga çıktı.

Eski bir Budist tapınağının önünde toplanan maymun çeteleri birbirleriyle savaşırken trafik durma noktasına geldi.

Maymunlar şehri ele geçirdi! Vatandaşlar evlerini terk ediyor...

"SAYILARI ÇOK KALABALIKTI"

Olayın şahitlerinden Khun Itiphat Dailymail’e, "Maymunların ciyakladığını duyduğumda tapınağa yakın bir binadaydım. O kadar çok maymun vardı ki hepsi bir aradaydı. Kavga ettiklerini gördüm. Sonra hepsi birlikte yola çıktı ve dövüşmeye başladı. Sayıları çok kalabalıktı” dedi.

GEÇEN YIL DA AYNISI YAŞANMIŞTI

Tayland’da maymunların şehre inip kavga etmesi ilk kez görülmüyor. 2020’nin Mart ayında da iki maymun çetesi, karantina sırasında sokakların boşalmasıyla birlikte şehre inmiş ve kavga etmişlerdi.

"TURİSTLERİN ONLARI BESLEMESİNE ÇOK ALIŞKIN"

Konuyla ilgili konuşan Devlet veterineri Supakarn Kaewchot, "Maymunlar turistlerin onları beslemesine çok alışkın ve şehir onlara kendi başlarının çaresine bakabilecekleri bir alan sağlamıyor” şeklinde görüş belirtti.

"BİNALARI İŞGAL EDİYORLAR, İNSANLARLA SAVAŞIYORLAR"

Kaewchot, “Turistlerin gitmesiyle maymunlar daha agresif hale geldi, hayatta kalabilmek ve yiyecek için insanlarla savaştılar. Binaları işgal ediyorlar ve kasaba halkını evlerini terk etmeye zorluyorlar' dedi.

Maymunlar şehri ele geçirdi! Vatandaşlar evlerini terk ediyor... ile ilgili etiketler

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...