Mata'dan futbol düzenine veryansın

Manchester United’ın İspanyol yıldızı Juan Mata, modern futbolu sert bir dille eleştirdi. Mata, futbolcuların mantık dışı paralar kazandığını söyledi.

İki sezon önce geldiği Manchester United’da beklentilerin altında kaldığı için eleştirilen Juan Mata’dan, modern futbol hakkında ilginç bir çıkış geldi. Günümüz futbolcularının bir balon içinde yaşadığını ve akıl almaz ücretler aldığını söyleyen İspanyol futbolcu, gerçek hayatın futbol endüstrisinin dışında kalan insanlardan oluştuğunu söyledi.

SEVE SEVE MAAŞIMDAN İNDİRİME GİDERİM

Kendi ücretinin şu anda piyasaya bakıldığında normal olarak karşılandığını belirten Juan Mata “Ancak bu rakam İspanya ve dünyanın geri kalan yüzde 99.9’unun kazancından oldukça fazla… Futbolun endüstri kısmından hiç hoşlanmıyorum. Futbol oynamayı, antrenmanlara çıkmayı, yarışmayı çok seviyorum. Eğer futbolun endüstriyel kısmının yok olmasını sağlayacaksa seve seve kazandığım ücrette indirime giderdim” dedi.

İlk profesyonel kontratını 18 yaşında Real Madrid Castilla ile yaptığını ve yıllık 90 bin euro gibi bir ücret aldığını söyleyen Juan Mata “Bu rakam bence futbolcuların hak ettiği bir değer… Çok saygı duyduğum emekçi insanların kazançlarına baktığımızda mantık dışı kontratlara imza atıyoruz. Buna akıl sır erdiremiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

YAŞADIĞIM NORMAL HAYAT DEĞİL

Futbolcuların hayatının normal olmadığını da savunan yıldız futbolcu şunları söyledi:

“Arkadaşlarımdan biri kendisine iş arıyor, işsizlik maaşı alıyor ve göç ediyor. Normal hayat bu… Benim yaşadığım normal bir hayat değil… Bazen fazla koruma altında olduğumu düşünüyorum ve bu beni korkutuyor. Yaşadığım ufak tefek problemleri bile birileri geliyor ve anında çözüyor. Bu normal hayatta kesinlikle karşılaşamayacağımız bir durum.”

Mata'dan futbol düzenine veryansın ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...