Maslak'ta yürüyen merdiven kazasının görüntülerini izle!

27 Şubat'ta İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu'nda meydana gelen olayda yaralanan bir kişinin ve yürüyen merdivenin çökme anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla kaynaklanan olayın görüntüleri herkes tarafından merakla araştırılıyor. Peki olay nasıl oldu? İşte Maslak'ta yürüyen merdiven kazasının görüntülerini izle! Detaylar haberimizde...

Maslak İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu'nda 27 Şubat'ta yürüyen merdivenin çökmesi ve bir kişinin yaralandığı olayın görüntüleri güvenlik kameraları tarafından kaydedilmiş. İtfaiye ekiplerinin bir saat süren çalışmaları sonucu kurtarılan Mehmet Ali Erik ilk müdahaleden sonra hastaneye kaldırılmıştı. Vatandaşlar olayın görüntülerini aramaya başladı. Peki şahsın son durumu nedir? Olay nasıl gerçekleşti? İşte Maslak'ta yürüyen merdiven kazasının görüntülerini izle! Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

cats_8
OLAY NE ZAMAN OLDU?

Olay, 27 Şubat'ta İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu'nda meydana geldi. Yürüyen merdivenlerin çökmesi sonucu bir kişi, oluşan boşluğa düşerek yaralanmıştı. İtfaiye ekiplerinin bir saat süren çalışmaları sonucu kurtarılan Mehmet Ali Erik, yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmıştı. Saat 17.30 sıralarında meydana gelen olayın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildiği ortaya çıktı.

Maslak'ta yürüyen merdiven kazasının görüntülerini izle!

Görüntülerde, çok sayıda kişinin çalışmayan yürüyen merdivenden aşağı doğru yürüdüğü görülürken, duran merdivenlerin aniden hareket etmesi üzerine birçok kişinin düştüğü görülüyor. Mehmet Ali Erik'in de boşluğa düşerek kaybolduğu kameraya yansıyor.

HASTANEYE KALDIRILDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, bir saatlik çalışmanın ardından Erik'i kurtardı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Erik, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına aldı.

MASLAK

İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalledir.

Cumhuriyet döneminde 1930'a kadar Beyoğlu'na, 1930-1954 arasında Sarıyer'e bağlı köydü. 1954'te Şişli ilçesine bağlandı. Sanayileşmeyle birlikte önce mahalle, sonra da semt konumuna yükselen köy 2012'de alınınan belediyeler birliği kararnamesiyle Huzur ve Ayazağa semtleri ile birlikte Sarıyer'e bağlanmıştır. İstanbul'un önde gelen semtlerindendir. Semtte çok yüksek ve çok katlı binalar bulunur. Türkiye'nin hızla modernleşen mahallelerinden biridir.
Maslak Yolu (1932)
Kente Büyükdere'deki bentlerden künklerle getirilen suyun dağıtım ve denetiminin yapıldığı yer olduğundan bu adı almıştır.[kaynak belirtilmeli]Maslak bundan 25 yıl öncesine kadar bir benzin istasyonu ile birkaç yapıdan oluşan bir yerken, günümüzde birçok uluslararası şirketin genel müdürlüğünü barındıran, modern gökdelenleri, yoğun trafiği ve sert rüzgârı ile İstanbul'un ve Türkiye'nin önemli yerlerinden birisidir. Maslak'taki nüfus, çalışma saatleri arasında büyük oranda artar, onun dışında yerleşik nüfus seyrektir. Örneğin Mecidiyeköy de Maslak'a benzer fakat yerleşik nüfus aksine daha fazladır. İTÜ'nün ana yerleşkesi ve Harp Akademileri Maslak'ta bulunmaktadır.

Şişhane - Hacıosman metrosunun İTÜ - Ayazağa durağı bu semttedir.

Günümüzde Maslak'taki en yüksek bina 47 katlı, 192 metrelik Spine binasıdır. Ancak şu an inşaatı durdurulmuş olan İstanbul Elması, 53 kat ile 280 metre yüksekliğe erişecek, tamamladığında hem İstanbul'un, hem Türkiye'nin ve bölgenin en yüksek gökdeleni olma niteliğini kazanacaktır.

YÜRÜYEN MERDİVEN

Yürüyen merdiven, basamakları sürekli olarak dönen bir düzenek üzerine yerleştirilmiş, elektrikle çalışan merdivendir. İnsanları yukarı ya da aşağı taşımaya yararlar. Asansörlere göre daha fazla insan taşıyabilirler. Başlıca kullanım alanları oteller, alışveriş merkezleri, tren ve metro istasyonları ile havaalanlarıdır.

TARİH

15 Mart 1892'de yürüyen merdivenin mucidi Jesse W. Reno (Amerikan İç Savaşı'nda general olan Jesse L. Reno'nun oğlu), buluşu için patent aldı. Bu taşıma aracının ilk örneği, patent tarihinden 3 yıl sonra (Eylül 1895) New York'taki Coney Island eğlence merkezinde, 25 derecelik eğimli bir düzenekle kullanıma sunuldu. Yaklaşık 6 yıl sonra Otis Asansör Şirketi, Reno'yla yaptığı anlaşmayla ticari bir ürün olarak yürüyen merdiveni de ürün yelpazesine kattı. Şirket ilk yürüyen merdivenini, 1900'de Fransa'da düzenlenen Paris Dünya Fuarı'nda sergiledi ve ardından yürüyen merdiveni ilk kez Filadelfiya'daki çok katlı bir mağazaya kurdu.

Maslak'ta yürüyen merdiven kazasının görüntülerini izle! ile ilgili etiketler Maslak yürüyen merdiven kazası görüntüleri izle
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...