MASAK Thodex'in hesaplarına bloke koydu

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), kripto para firması Thodex'in tüm hesaplarına bloke konulduğunu açıkladı. MASAK ayrıca Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer hakkında da inceleme başlatıldığını bildirdi.

Yerli kripto para borsası Thodex'in kurucusu ve CEO'su Faruk Fatih Özer'in İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığı öğrenildi.

Yapılan incelemeler sonucunda Özer'in, 20 Nisan Salı günü saat 19.50'de Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gittiği belirlendi ve hakkında ekiplerce soruşturma başlatıldı.

2 milyar dolarlık kripto parayı yurt dışına kaçırdığı iddia edilen Özer ise yatırımcılarla görüşmeye gittiğini öne sürerek kendisini savundu.

 MASAK DEVREYE GİRDİ

Yaşanan bu olayın ardından devreye Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) girdi.

MASAK, kripto para borsası Thodex'in Türkiye'deki finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına bloke koydu. MASAK ayrıca Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer hakkında da inceleme başlatıldığını bildirdi.

MASAK Thodex'in hesaplarına bloke koydu

 

MASAK Thodex'in hesaplarına bloke koydu ile ilgili etiketler MASAK Kripto para soruşturma thodex Faruk Fatih Özer
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.