Marmaris'te sabotaj ihtimali! Bakan Soylu'dan flaş açıklama: Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden yangınla mücadele 2. gününde.Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Düne göre çok daha iyi durumdayız. Akşama doğru yangın kontrol altına alınabilir" dedi. Bakan Soylu ise sabotaj ihtimali üzerine "Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var" dedi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden yangınla mücadele 2. gününde. Bölgede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ortak açıklama yaptı. 

BAKAN SOYLU: ELİMİZDE BİR KİMLİK VAR

Yangın bölgesinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir kerede 7-10 ton su atan TSK helikopterleri görevde. Gece görüşlü helikopterler normal gece uçak helikopterler gibi değildir. Bütün yükseklik alçaklıkları haritalandırma gerekir. Bu helikopterlerle ilgili ortaya konulacak adımları o kadar iyi hesap edilmesi gerekir ki bir başka facia ile karşı karşıya kalmayalım. Gece görüşlü helikopterler bu gece veya yarın gece uçuşlarına başlayacak. Yangının nasıl çıktığına yönelik bir tespitimiz ve kimliğimiz var. Arkadaşlarımız üzerindeler. Yakın zamanda kamuoyu ile paylacaşağız.'." diye konuştu.

Marmaris'te sabotaj ihtimali! Bakan Soylu'dan flaş açıklama: Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var!

BAKAN KİRİŞCİ: DÜNE GÖRE İYİ DURUMDAYIZ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangınla ilgili son açıklamayı yaptı. Bakan Kirişci, "Şu anda bile uçak yoğunluğundan dolayı bile yüksek sesle konuşmak zorunda kalıyoruz. Bu çalışmalar dünden bu yana akşam 20.00'ye kadar hava araçlarıyla sürdü. Kara araçlarının yürüttüğü çalışmalar devam etti. Düne göre çok çok iyi durumdayız." dedi.

Kirişci, "Bugün sabah itibariyle artık özellikle havanın nemi yüzde 91'ler düzeyine çıktı. Bu meteorolojik verilerden de olumlu manada yararlandık. Bugün için düne göre rutubetin yüksek olacağı yönünde. Hava hızının bir miktar artacağı ama dünkü düzeyde olmayacağı yönünde veriler var. Sıcaklık da 23 ile 34 derece arasında değişmiş olacak." ifadelerini kullandı.

 

 

Marmaris'te sabotaj ihtimali! Bakan Soylu'dan flaş açıklama: Yangının çıkışına dair bir tespitimiz ve bir kimliğimiz var! ile ilgili etiketler Yangın Marmaris Orman
GÜNÜN VİDEOSU

Vatandaşlar sandıklara akın etti! İşte Türkiye'den seçim manzaraları...

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında ikinci tur için sandık başında. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen, oy kullanma işlemlerinde yoğunluk olduğu görüldü. İşte Türkiye'den seçim manzaraları...