Mandal yayı 1 yaşındaki bebeğin boğazına saplandı!

Nevşehir’de 1 yaşındaki minik bebeğin nefes borusuna saplanan mandal yayı başarılı bir operasyonla çıkartıldı. Operasyonun ardından yapılan kontrollerde bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde ikamet eden Yılmaz ailesinin henüz 1 yaşındaki bebekleri Özlem İlayda Yılmaz elinde oynadığı mandalı ikiye ayırarak yayı ağzına attı. Baba Yaşar Yılmaz, olayı fark eder etmez kızının boğazına kaçan yayı çıkartmaya çalıştı. Baba Yılmaz tarafından yay çıkartılamayınca aile hemen Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Nöbetçi doktorlar tarafından ilk müdahalesi yapılan minik Özlem, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ahmet Cevatzade tarafından hemen ameliyat edildi.

Mandal yayı 1 yaşındaki bebeğin boğazına saplandı!

Baba Yaşar Yılmaz kızının kontrolü için geldiği Devlet Hastanesinde olayı anlatırken ''Kızımın yaşamasını önce Allah sonra doktorlarımız sağladı” dedi. Baba Yılmaz, “O gün akşam saatlerinde çocuğum elinde mandal ile oynarken mandalı ikiye ayırıp yayı sökmüş. Ağzına alıp yay ile oynadığını fark ettim. O an hemen parmağımla müdahale ettim ama yayı çıkartamadım. Yay boğazın ilerisine kaçmış. Hemen Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine geldik. Acil doktorlarımız çocuğumun filmlerini çekti. Hocamız sağ olsun hemen müdahale etti. Nevşehir Devlet Hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ederim” dedi.

“HERKES BU KADAR ŞANSLI OLMAYABİLİR”
Baba Yaşar Yılmaz “Aileler evde küçük eşyalar ile çocuklarının oynamasına izin vermesinler. Çünkü herkes bizim kadar şanslı olmayabilir” dedi. Yılmaz, “Biz bu olayı yaşadık biz çok şanslıydık. Önce Allah’ın sayesinde sonra hocamız sayesinde kızım kurtuldu. Ama herkes bu kadar şanslı olmayabilir. Aileler küçük olan eşyaları ortaya koymasın. Biz neler çektik. Gerçekten zor bir durum” diye konuştu.

“MİNİK ÖZLEM’İN SAĞLIK DURUMU İYİ”
Konuya ilişkin açıklama yapan Dr. Cevatzade, minik Özlem’in sağlık durumunun son derece iyi olduğunu belirterek, “ Şuanda çocuğumuzun sağlık durumu gayet iyi. Çocuğumuz şanslıydı. İlk mandalın yayını yuttuğunda babasının müdahalesiyle yay hava yoluna kaçmamış o yönden çok şanslıydı. Çocuk acile getirdiklerinde hemen ameliyata alarak yayı çıkarttık. Şuanda durum çok iyi. Bu tip yabancı cisimler özellikle hava yolunda çok büyük sıkıntılar yaşatıyor. Aileler bu tip şeyler ellerine vermesinler” şeklinde konuştu.

Mandal yayı 1 yaşındaki bebeğin boğazına saplandı! ile ilgili etiketler Bebek mandal yayı
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.