Maliye’den metal fırtına operasyonu! Demir-çelikte iki firmaya 7 milyar ceza kesildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı sektörlerde yürüttüğü vergi incelemeleri kapsamında demir-çelik sektöründeki 2 firmaya 7 milyarlık rekor ceza kesti. Ayrıca Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da kara para aklama suçu incelemesi yapıyor. İşte detaylar...

Maliye, demir-çelik sektöründeki 2 firmaya 7 milyar TL ile rekor ceza kesti. Vergi incelemesinin yanı sıra Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da kara para aklama incelemesi yapıyor.

Maliye’den metal fırtına operasyonu! Demir-çelikte iki firmaya 7 milyar ceza kesildi

Demir-çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan, sektördeki firmaları devre dışı bırakarak tekelleşen, kurdukları paravan şirketler üzerinden sahte faturalar ile kamuyu zarara uğratan ve haksız kazanç sağlayan firmalar nezdinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı Vergi Müfettişleri tarafından yürütülen incelemeler tamamlanmaya başladı.
Kaynaklar, iki büyük firma nezdinde yaklaşık olarak 7 milyar TL cezalı tarhiyat önerildiğini belirtiyor.

Demir-çelik piyasasını kayıtlı hale getirmek noktasında oldukça kararlı olan Maliye, sürekli gözetim ve kontrol araçlarıyla piyasayı yakından takip ediyor.
İnşaatlarda kullanılan demirlerin üretim aşamasından son kullanım aşamasına kadar olan sürecin izlenebilir hale getirilmesini amaçlayan inşaat demiri izleme sistemi de bunlardan birisi.

Ayrıca kaynaklar, büyük üretici firmalar nezdinde Vergi Müfettişleri tarafından fiili sayımlar yapıldığını ve devamının geleceğini belirtiyor.

Maliye’den metal fırtına operasyonu! Demir-çelikte iki firmaya 7 milyar ceza kesildi ile ilgili etiketler ekonomi Hazine ve Maliye Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

Marmaray'da büyük kavga! Tekmeler ve yumruklar havada uçuştu

İstanbul'da bayramın son günü Marmaray Sirkeci Durağı’nda trenin içinde vatandaşlar arasında iddiaya göre bir çiftin öpüşmesi nedeniyle çıkan tartışma sonucunda ortalık savaş alanına döndü.