Kentsel dönüşümle ilgili yeni destek paketleri duyuruldu! Kredi de üst limit 1 milyon 250 TL'ye çıktı

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladı. Kişi başına ödenen 600 bin TL kredi desteği 1 milyon 250 bin liraya çıkarıldı. İşte detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladı. 

Kentsel dönüşümle ilgili yeni destek paketleri duyuruldu! Kredi de üst limit 1 milyon 250 TL'ye çıktı

Bakanlıktan yapılan açıklamada "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla eşgüdüm içerisinde maliklere yönelik sunduğumuz finansman paketi kapsamında kişi başı 1.250.000 TL’ye kadar finansman imkanı sunuyor ve finansman maliyetinin 840 baz puana kadarlık kısmını karşılıyoruz. Paket ile vatandaşlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmeleri için önemli bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz." denildi.

KREDİ ÜST LİMİTİ 1 MİLYON 250 BİN TL'YE ÇIKTI 

Finansman için kredi üst limiti 600 bin liradan 1 milyon 250 bin liraya çıktı.

Açıklamada şöyle devam edildi:

"Bu kapsamda;

1. Riskli alanlarda yer alan ya da kendisi riskli yapıların malikleri için

2. Kentsel dönüşüm kapsamında yüklenici ve konut üreticileri için destek paketleri hazırladık.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla eşgüdüm içerisinde maliklere yönelik sunduğumuz finansman paketi kapsamında kişi başı 1.250.000 TL’ye kadar finansman imkanı sunuyor ve finansman maliyetinin 840 baz puana kadarlık kısmını karşılıyoruz. Paket ile vatandaşlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmeleri için önemli bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz.

Ayrıca, Hazine destekli kefalet sistemini de kapsama dâhil ederek, kentsel dönüşüm sürecinde yüklenici ve konut üreticisi firmaların uygun koşullarda finansmana erişimini sağlıyoruz. Hazine destekli kefalet sistemi kapsamında şu ana kadar uyguladığımız tazmin oranını bu paket özelinde %7’den %9’a çıkarıyoruz. Ayrıca, mevzuatta Bakanlığımıza yetkisi verilen kefalet oranlarını da azami düzeyde kullanıyoruz. Çok uygun koşullarda sağlanan bu finansman paketimiz ile 12 ay ödemesiz dönem imkânı dâhil toplam 48 ay vade ile 250 milyon TL’ye kadar finansman imkânı sunuyoruz. Bu doğrultuda 50 Milyar TL kefalet limitini kullanıma açıyoruz.

Bu finansman desteklerinin kentsel dönüşüm sürecini hızlandırarak ülke ve millet olarak doğal afetlere daha hazırlıklı hale gelmemize vesile olmasını ümit ediyoruz."

İŞTE KENTSEL DÖNÜŞÜM DESTEKLERİ 

Kentsel dönüşümle ilgili yeni destek paketleri duyuruldu! Kredi de üst limit 1 milyon 250 TL'ye çıktı - Resim : 2

 

 
 
Kentsel dönüşümle ilgili yeni destek paketleri duyuruldu! Kredi de üst limit 1 milyon 250 TL'ye çıktı ile ilgili etiketler emlak kentsel dönüşüm kredi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hazine ve Maliye Bakanlığı