Maliye Bakanlığı çalışanlarına FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var...

FETÖ soruşturması kapsamında Maliye Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışan 1'i aktif 79 kişi hakkında gözaltı kararı verildi... ByLock kullandıkları ve görevli oldukları dönemde bakanlıkla ilgili bilgileri örgüte sızdırdıkları belirlenen 79 kişinin yakalanması için 26 ilde operasyonlara başlandı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 78'i KHK ile ihraç edilen eski Maliye Bakanlığı personeli, biri aktif çalışan 79 şüphelinin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, sabah saatlerinde 26 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Bu kapsamda ekiplerce şüphelilerden 24'ü gözaltına alındı.

BAKANLIĞIN BİLGİLERİNİ ÖRGÜTE AKTARDIKLARI İDDİASI

Şüphelilerin tamamına yakınının örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları, görev yaptıkları dönemde Maliye Bakanlığına ait bilgileri örgüte aktardıkları, kapatılan Bank Asya'da hesaplarının bulunduğu ve bazılarının örgüt tarafından evlendirildikleri belirlendi. Firari şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği, diğer illerde yakalanan şüphelilerin Ankara'ya getirileceği öğrenildi.

Maliye Bakanlığı çalışanlarına FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var... ile ilgili etiketler FETÖ Operasyon KHK maliye
GÜNÜN VİDEOSU

Murat Kurum gençlerle PlayStation oynadı... "Yapıyoruz bu sporu"

İBB Başkan adayı Murat Kurum, gençlerle bir araya gelip PlayStation oynadı. Eğlenceli anları Kurum, sosyal medya hesabından "Yapıyoruz bu sporu" notuyla paylaştı.