Mağdur olan üreticilerde düşünüldü! Deprem bölgesine saman ve yem gönderildi

Kahramanmaraş merkezli 'Asrın felaketi' olarak nitelendirilen depremlerin ardından mağdur olan üreticiler için harekete geçildi. Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda Tekirdağ’daki üreticilerden temin edilen yem ve saman başta olmak üzere çeşitli yardımlar, afet bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen üreticilerin ihtiyacını karşılamak üzere, Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda Tekirdağ’daki üreticilerinden temin edilen yem ve saman başta olmak üzere çeşitli yardımlar, afet bölgesine gönderildi.

5 EKİP GÖREVLENDİRİLDİ

Yem ve samanların yanı sıra deprem bölgesine veteriner hekim ve teknik personel olmak üzere 18 kişiden oluşan 5 ekip görevlendirildi. Ekipler bölgedeki çalışmalarına devam ederken, personel, bölgede depremden zarar gören hayvanları tespit ederek sağlık kontrollerini ve bakımlarını yapıyor. Ekipler, bunun yanı sıra bölgeye gönderilen hayvan yemlerinin dağıtımları ve gıda yardımlarının denetiminde de görev alıyor.

Mağdur olan üreticilerde düşünüldü! Deprem bölgesine saman ve yem gönderildi ile ilgili etiketler deprem
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.