Mafya liderinin adamları Bulgarlara teslim edildi!

İstanbul’da geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen operasyonda Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Bulgar suç örgütü lideri Dimitar Zhelyazkov ile birlikte 6 şüpheli yakalandı. 6 şüpheli, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Bulgar makamlarına teslim edilldi. İstanbul'da cezaevine tutulan örgüt elebaşı Dimitar Zhelyazkov'un da karşılıklı yazışmaların ardından ilerleyen günlerde ülkesine iade edilmesi bekleniyor.

Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgilere göre; Bulgaristan'da uyuşturucu ticareti, gasp, kundaklama, adam yaralama ve silahlı saldırı gibi birçok olaya karıştığı öne sürülen ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Dimitar Zhelyazkov ile örgütüne bağlı 6 adamı, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Bakırköy Yeşilköy'de bir adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Zhelyazkov İstanbul'da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulurken, aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 adamı için 'sınır dışı' kararı verilmişti.

BULGAR YETKİLİLERE İADE EDİLDİ

Alınan kararın ardından aralarında kadınların da olduğu Bulgaristan uyruklu suç örgütü üyesi 6 şüpheli, ülkelerinde kesinleşmiş mahkeme hükmü nedeniyle iki ülke arasındaki suçluların karşılıklı iadesi anlaşması gereğince dün Bulgar makamlarına teslim edildi. Suç örgütü üyeleri, yoğun güvenlik önlemleri altında Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçirilerek sınırın diğer yakasında Bulgar yetkililere iade edildi. Öte yandan Türkiye'de tutuklanan Bulgar suç örgütü lideri Dimitar Zhelyazkov'un da, ülkesindeki adli makamlarca yürütülen soruşturma ve kovuşturma kapsamında kesinleşmiş mahkeme hükmü nedeniyle Bulgaristan'a iade edilmesi bekleniyor.

Daha önce Romanya'ya tır kasasında giderken Bulgaristan'da yakalanan FETÖ üyesi 7 kişi, Sofya yönetimi tarafından ikili anlaşma çerçevesinde Türkiye'ye iade edilmişti.

Mafya liderinin adamları Bulgarlara teslim edildi! ile ilgili etiketler Bulgaristan Dimitar Zhelyazkov mafya lideri
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.