Maduro'nun İsrail'e isyanı yeniden gündem oldu: Yerin dibine batsın açıklamalarınız!

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun 2017'de yaptığı tarihi "Filistin" konuşması yeniden gündem oldu. Maduro tarihi konuşmasında Arap halkı ve liderlerine seslenerek, "Arap halkları ne zaman uyanacak? Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz, onları durdurmalısınız!" dedi. 

İsrail ordusunun Refah saldırıları uluslararası tepkilere rağmen hız kesmeden devam ediyor.

İsrail ordusunun Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampına gerçekleştirdiği saldırıyı "katliam" olarak nitelendiren Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun 2017 yılındaki konuşması yeniden gündem oldu. 

ARAP HALKI VE LİDERLERİNE ÇAĞRI: ARTIK HAREKETE GEÇMELİSİNİZ!

Maduro tarihi konuşmasında Arap halkı ve liderlerine seslenerek, "Filistinli kardeşlerinizin katledilmesini izlemeye devam mı edeceksiniz! Arap halkları ne zaman uyanacak? Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz, onları durdurmalısınız!" dedi. 

İşte Maduro'nun 2017 yılındaki tarihi Filistin konuşması:

“Benim masum, acısı dinmeyen Filistin halkıma yapılan, bir katliam. Saygıdeğer yurttaşlarım; Bu katliam artık bir soykırıma gidiyor. Çok acı...

Buradan öncelikle Yahudilere çağrım var. Misket bombalarıyla devletiniz Filistini şimdiye kadar bombaladı ve katliama devam ediyor.

Gazze'de öldürülen çocukların katili İsrail devletine önce dünyanın dört bir yanındaki Yahudiler ‘dur’ demelidir! Katil devletlerini önce Yahudiler kınamalı!

Filistin'de Müslüman, Hristiyan, farklı dinden ve kültürden birçok insan yaşıyor.

İkinci çağrım, Arap halklarına ve liderlerine. Ne zamana kadar bu katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katledilmesini izlemeye devam mı edeceksiniz! Arap halkları ne zaman uyanacak? Araplar ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz?

Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz, onları durdurmalısınız!

Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum: Yeter artık!

Resmi açıklamalardan öteye gidemiyorsunuz. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayın çünkü çok derinden konuşuyorum. İçimde olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor! Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor.

Artık ölümlere alışmışlar, Dünya katliamlara kör ve sağır olmuş. Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip, olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar. Yeter artık yeter!"

Maduro'nun İsrail'e isyanı yeniden gündem oldu: Yerin dibine batsın açıklamalarınız! ile ilgili etiketler İsrail Filistin Venezuela Nicolas Maduro

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Marmaray'da büyük kavga! Tekmeler ve yumruklar havada uçuştu

İstanbul'da bayramın son günü Marmaray Sirkeci Durağı’nda trenin içinde vatandaşlar arasında iddiaya göre bir çiftin öpüşmesi nedeniyle çıkan tartışma sonucunda ortalık savaş alanına döndü.