Maden işçileri 170. saatin sonunda mucize kurtarışı yaptı

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremler sonrası tüm ülke yasa boğuldu. 10 ilde büyük ölçüde etkisini gösteren bu depremler büyük yıkımlara sebep oldu. Deprem bölgelerinin hepsinde arama kurtarma çalışmları son hızla devam ederken 170. saatte Gaziantep'ten gelen mucize haber herkesi sevindirdi. Maden işçilerinin yaptığı bu arama kurtarma çalışması tüm Türkiye'yi sevindirdi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrası çok büyük yıkımlar meydana gelmişti. Asrın felaketi olarak adlandırılan bu deprem bir sürü can kaybına sebebiyet vermişti. 10 ilde etkisini gösteren bu depremlerden yara alan illerden biri de Gaziantep'ti.

 Gaziantep’in İslahiye ilçesinde maden işçileri, enkaz altında kalan Sibel Kaya’yı (41) depremden 170 saat sonra sağ çıkardı.


Gaziantep’in İslahiye ilçesinde arama- kurtarma çalışmalarına katılan Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez Müessesesi’nden maden işçileri, enkaz altındaki Sibel Kaya’ya ulaştı. Uzun süren çalışmanın ardından 170'inci saatte Sibel Kaya, sıkıştığı yerden çıkarıldı. Sedyeye alınan Kaya, ilk müdahalenin ardından sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

 

Maden işçileri 170. saatin sonunda mucize kurtarışı yaptı ile ilgili etiketler deprem Gaziantep