Macaristan vatandaşlarına ‘turistik seyahat’ ve ‘transit geçiş’ muafiyeti

Macaristan vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları seyahatlerde azami 90 gün ikamet izni ve transit geçiş muafiyeti sağlanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürülüğe giren karar göre Macaristan vatandaşlarının Türkiye’ye yapacağı turistik seyahat ve transit geçişlerine kolaylık sağlandı.

Her 180 günde azami 90 ikamet süreli turistik seyahat ve transit geçişlerde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin kararda şöyle denildi:

“Macaristan’ın kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunun 18’inci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Macaristan vatandaşlarına ‘turistik seyahat’ ve ‘transit geçiş’ muafiyeti ile ilgili etiketler Resmi Gazete Macaristan Vize Seyahat Turist
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.