Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerinin üzerine ateş açıldı. İlk belirlemelere göre olayda 3 kişinin öldüğü ve 20 kişinin yaralandığı belirtildi. Sivillerden çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını isteyen Lübnan ordusu, sokaklarda gördükleri silahlı kişilere ateş açacaklarını duyurdu.

Hizbullah ve Emel Hareketi destekçileri, Lübnan'ın başkenti Beyrut Limanı'nda geçen yıl meydana gelen patlamayı soruşturan hakim Tarık el-Bitar'ın yerine başkasının atanması talebiyle Beyrut Adalet Sarayı önüne doğru yürüyüş için toplandı.


GÖSTERİCİLERİN GELDİĞİ SIRADA BİNALARA ATEŞ AÇILDI

AA'nın bölgedeki muhabirinden alınan bilgiye göre, Beyrut Adalet Sarayı'na doğru yürüyüşe geçen göstericilerin Et-Tayyuna mevkiine geldiği sırada bazı binaların üzerinden ateş açıldı.

Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var!

BİR GÖSTERİCİNİN VURULMA ANI KAMERADA

Çatışmalar sırasında roketatar ateşlemek isteyen bir kişinin vurulma anı kameralara yansıdı.

ÇOK SAYIDA GÜVENLİK GÜCÜ OLAY YERİNDE

Olayda ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü bazı göstericiler de yaralandı. Zaman zaman ateş açılmaya devam ediliyor. Gerginlik ile korkunun sürdüğü bölgeye çok sayıda güvenlik gücü intikal etti.

Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var! - Resim : 2

"SOKAKLARDA GÖRÜLEN SİLAHLI KİŞİLERE ATEŞ AÇILACAK"

Lübnan ordusu sivillerden Beyrut'ta çatışma bölgesindeki sokakları boşaltmasını istedi, sokaklarda gördükleri silahlı kişilere ateş açacaklarını duyurdu.

Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var! - Resim : 3

2020'DE BEYRUT LİMANI'NDAKİ PATLAMA

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos 2020'de patlayıcı maddelerin bulunduğu bir depoda önce yangın çıkmış, ardından tüm kenti sarsan çok güçlü bir patlama meydana gelmişti.

Patlamada 200'ü aşkın kişinin hayatını kaybettiği, 6 binden fazla kişinin yaralandığı ve 300 bin kişinin patlama nedeniyle yerinden olduğu açıklanmıştı.

Şii Emel Hareketinden milletvekilleri Ali Hasan Halil ve Gazi Zuaytir'in avukatları, önceki gün soruşturmayı yürüten hakim Bitar hakkında "görevden alınma" talebiyle dava açmıştı.

Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var! - Resim : 4

Bitar ise hakkındaki "görevden alınma" talebi öncesinde, son duruşmaya katılmayan Ali Hasan Halil hakkında gözaltı kararı çıkarmıştı.

Şii Emel Hareketi ve Hizbullah'a mensup bakanların, hakim Bitar'ın yerine soruşturmaya başkasının atanmasının talebine karşı dün Bakanlar Kurulu toplantısı yapılamamıştı.

Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var! - Resim : 5

Lübnan'da Hizbullah ve Şii Emel Hareketi destekçilerine ateş açıldı: Ölü ve yaralılar var! ile ilgili etiketler Lübnan Beyrut silah Ordu ateş
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.