Lisans başvurusu yapmayan DW Türkçe ve Amerika'nın Sesi sitelerine erişim engeli getirildi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) lisans başvurusu yapmayan Amerika'nın Sesi (VoA) ve DW Türkçe'nin internet sitelerine erişim engeli getirildi. RTÜK, Şubat ayında 2 kurumdan lisans başvurusu yapmalarını istemişti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ABD merkezli Amerika’nın Sesi (VoA) ve Almanya merkezli DW Türkçe’nin internet sitelerine Şubat ayında uyarıda bulunmuş, lisans başvurusu yapmalarını istemişti.

Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin 10'uncu maddesi kapsamında, yayıncıların başvuru talebini içeren dilekçe ve taahhütname ile birlikte 3 aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemesi halinde 3 ay süresince yayınlarına devam edebileceği ifade edilmişti.

Amerika’nın Sesi (VoA) ve DW Türkçe’nin internet sitelerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişim engeli getirildi.

İnternetten görüntülü haber yayınlayan kuruluşlara lisans zorunluluğu 2019 yılında getirilmişti.

 

Lisans başvurusu yapmayan DW Türkçe ve Amerika'nın Sesi sitelerine erişim engeli getirildi ile ilgili etiketler RTÜK Amerika’nın Sesi voa dw türkçe lisans başvurusu
GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.