LGBT'ye destek vermeyen Real Madrid, UEFA'nın cezasıyla karşı karşıya

Avrupa'nın birçok büyük kulübüne karşın LGBT'ye destek vermeyen Real Madrid'in UEFA'dan ceza alma ihtimali tartışmalara neden oldu. UEFA'nın nasıl bir yaptırım uygulayacağı belirsizliğini koruyor.

İspanyol devi Real Madrid, 'onur haftası' nedeniyle LGBT'lere destek vermediği gerekçesiyle yaptırım tehdidi ile karşı karşıya kaldı. Avrupa'da birçok kulüp logolarını gökkuşağı renklerine boyarken Real Madrid bu uygulamaya karşı çıkmıştı.

UEFA'nin Real Madrid'in kararı sonrası sert yaptırım uygulaması bekleniyor. UEFA'nın uygulaması beklenen yaptırım ne olacağı belirsizliğini korurken, Real Madrid cephesi ise kararından taviz vermeyi düşünmüyor. UEFA'nın tavrı özellikle sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

LGBT'ye destek vermeyen Real Madrid, UEFA'nın cezasıyla karşı karşıya

LGBT'e destek için Premier Lig'deki tüm kulüplerin yanı sıra Barcelona, ​​​​Juventus ve Bayern Münih gibi kulüpler logolarını gökkuşağına boyadı.

LGBT'ye destek vermeyen Real Madrid, UEFA'nın cezasıyla karşı karşıya ile ilgili etiketler Real Madrid UEFA Yaptırım Ceza LGBT
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...