Kuzey Koreli bilgisayar korsanları geçtiğimiz yıl 400 milyon dolar değerinde kripto para çaldı

Blokzincir analiz firması "Chainalysis", Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının 2021 boyunca kripto paraların alınıp satıldığı platformlarda en az 7 siber saldırı gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Chainalysis'in aktardığı bilgilere göre saldırıları gerçekleştiren bilgisayar korsanları, yaklaşık 400 milyon dolar değerinde kripto parayı kendi mülkiyetlerine geçirdi.

Chainalysis hazırladığı raporunda, siber saldırılarda yatırım firmalarının öncelikli hedef seçildiğini vurguladı.

Raporda 2020'de kripto paralara yönelik Kuzey Kore kökenli siber saldırıların sayısı dört olduğu belirtilirken, 2021'de saldırıların sayısının yedi olduğu belirtildi. Ayrıca 2021'de gerçekleştirilen saldırılar sonucu çalınan kripto para miktarındaki artış bir önceki yıla kıyasla yüzde 40 oranında arttı.

KRİPTO PARALARDA DENGELİ SEYİR

Hafta başındaki düşüşlerde sonra toparlayan kripto para birimleri son 24 saatte ağırlıklı olarak dengeli seyretti.

Şu sıralarda Bitcoin 42 bin 800 dolar, Ethereum ise 3290 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları geçtiğimiz yıl 400 milyon dolar değerinde kripto para çaldı ile ilgili etiketler Bitcoin kripto para birimleri ethereum
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.