Kuzey Kore lideri Kim Jong futbol fanatiği çıktı!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın fanatik taraftarı olduğu öğrenildi.

Nükleer füze denemeleriyle ve ABD ile karşılıklı gerilim tırmandıran açıklamalarıyla dünya gündeminden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un fanatik bir Manchester United taraftarı olduğu iddia edildi.

The Sun’da yer alan habere göre, Kuzey Kore lideri İngiltere Premier Lig’de oynanan çoğu maçı izlerken Manchester United’ın hiçbir maçını kaçırmıyor.

Dünya liglerine futbolcu göndermeye sıcak bakmayan Kuzey Kore’nin iki futbolcusunun, Premier Lig’de top koşturmasının da bununla ilgili olduğu öne sürüldü.

Kim Jong-un’un yakın arkadaşı olan İtalyan senatör Antonio Razzi, Kuzey Kore liderinin Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gibi turnuvaları ise kaçırmadığını dile getirirdi.

ldfkgjdfgfdgdf

Kim Jong-un’un United efsanelerinden Eric Cantona ya da Zlatan Ibrahimovic’ten hangisiyle kendisini karşılaştırdığı sorulduğunda ise Razzi, “Hayır, Kim, Kim’dir. O tek kişidir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Razzi, Kim Jong-un’un Kuzey Kore’den birçok oyuncunun dünya liglerinde oynamasının faydalı olacağına, bunun sayesinde ‘gelişen bir ülke’ imajı verileceğine inandığını dile getirdi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong futbol fanatiği çıktı! ile ilgili etiketler Kuzey Kore futbol Manchester United lider kim jong fanatik taraftar