Kuvvetli sağanak Ege'de hayatı felç etti!

Gece saatlerinde başlayıp, sabaha kadar devam eden yağmur, Muğla'nın Milas ve Aydın'ın Didim ilçelerinde birçok noktada su baskınlarına neden oldu.

Dün gece etkili olan yağmur sonrası binaların alt katları ve bazı bölgelerdeki araçlar sular altında kaldı. Duvarlar yıkıldı. Yağmurun, Milas merkeze tahmin edilenin üzerinde metrekareye 115.6 kilogram olarak düştüğü öğrenildi.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından dün yapılan “kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış” uyarısının ardından Ege bölgesindeki birçok noktada yağmur akşam saat 23.00 sıralarında başladı. Sabah saatlerine kadar arılıksız devam eden yağmur nedeniyle, birçok bölge sular altında kaldı. Binaların zemin katları ve giriş bölümleri ile binalar önünde park halinde bulunan araçlar sular altında kaldı. Yağan yağmurlar nedeniyle Milas'ta Eski Hastanenin istinat duvarı çöktü. Şehir merkezinde de benzer görüntüler yaşandı. 

BEKLENENDEN DAHA FAZLA YAĞDI

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi 21 ile 75 kilogram yağmur düşmesi yönünde tahminde bulunmuştu. Fakat sabah saatlerine kadar devam eden yağmur, Milas merkeze 115,6, Koru, Güllük ve Kemikler mahallelerini kapsayan alana ise 98,4 kilogram olarak düştü.

Milas’taki zarar tespit çalışmaları devam ediyor.

Kuvvetli sağanak Ege'de hayatı felç etti! ile ilgili etiketler