Kutalmış Türkeş, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve Ulvi Yönter ve arasında sert tartışma

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ve Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş arasında sert bir tartışma çıktı. Küfür, hakaret ve tehditlerle dolu tartışmanın fitilini ateşleyen ise Kutalmış Türkeş'in "ömründe Türkeş’i görmemiş olanlar! Sizlerin Türkeş’in evladı olması imkansız" sözleri oldu.

MHP'de Türkeş tartışması gündeme bomba gibi düştü. Tartışmanın tarafları ise Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım. Türkeş, Yıldırım ve Yönter sosyal medya hesaplarından ağır hakaretlerle tabiri caizse birbirlerine girdiler.

Kutalmış Türkeş: Ömründe Türkeş’i görmemiş olanlar! Sizlerin Türkeş’in evladı olması imkansız

Kutalmış Türkeş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ulvi Yönter'i hedef göstererek şunları kaydetti:

"Alparslan Türkeş’in Evladı olduklarını iddia ederek Türkeş’in adını ve kanını taşıyan öz evlatlarına hakaret edenler, Hele de ömründe Türkeş’i görmemiş olanlar! Sizlerin Türkeş’in evladı olması imkansız, zira Türkeş o...dan çocuk yapmadı hiç! Siz babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz suratlı Semihe, mesela Sinan‘ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye’ye!"

Ulvi Yönter'den Türkeş'e yasaklı madde iması

Türkeş'in sözleri üzerine  MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter Kutalmış Türkeş'in yasaklı madde kullandığını ima ederek tartışmanın dozunu şu sözlerle yükseltti:

"Feyk hesaplardan ettiğin ağır küfürler, doğrudan attığın iftiralar elbette utanmaz yüzüne yapışıp kalacak! İnsanlıktan çıkmışsın, ne kullanıyorsan ara vermeni tavsiye ederim, itimat etmiyorsan iğrenç yüzüne bakabilirsin…Elbette bu hakaretlerinden ve müfteriliğinden dolayı hukukta hesap vereceksin"

Ahmet Yiğit Yıldırım'dan Türkeş'e 'Kuduz köpek' benzetmesi ve tehdit

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da Kutalmış Türkeş'ı etiketleyerek yaptığı paylaşımda

"Ahmet Kutalmış denilen rezil, ahlaksız herif!.. Başbuğumuzu görmediği halde gönülden seven, davasını ve ülküsünü yaşatmak için mücadele eden Ülküdaşlarımıza küfür edecek kadar aşağılıksın. Hayatın Başbuğumuzun emanetlerine hıyanet etmekle, kemiklerini sızlatmakla geçti. Başbuğumuzun soyadının arkasına sığınarak milyonlarca Ülkücünün mukaddes davasına, kutsal Ocağına ihanet ettin! Kuduz köpekten farkın yok! Haddini bil salyalarını Parti ve Ocağımızdan öteye akıt. Dikkat et; kuduz köpeklerin sonunu herkes bilir..! Biz uyaralım da…" ifadelerini kullandı.

 

 

Kutalmış Türkeş, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve Ulvi Yönter ve arasında sert tartışma ile ilgili etiketler Alparslan Türkeş
GÜNÜN VİDEOSU

Körfez'de sel felaketi! Umman'da ölü sayısı 21'e yükseldi! Yarısı çocuk...

Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vuran tarihi yağışlar, son 75 yılın en büyük sel felaketine yol açtı. Umman'dan gelen son bilgilere göre sel felaketinde ölenlerin sayısı 21'e yükseldi. Ölenler arasında servis araçları suya kapılan 10 öğrenci de bulunuyor.