Kuşadası Belediyesi :"Kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz!"

Son dönemlerde mülteci sorunu ile birlikte gelen kaçak yapılaşmaya karşı Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü önlem almak için harekete geçti. Kaçak yapılaşma ile ilgili alınan önlemler ve daha fazlası haberimizde...

 Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, imar barışı çıkacağı umuduyla son günlerde artan kaçak yapılaşmalara göz yumulmasının mümkün olmadığı belirtildi

Kuşadası Belediyesi :"Kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz!"

"KAÇAK YAPILAŞMAYA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından kaçak yapılaşmayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz yetki sınırları içinde Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince 2019 yılı Mayıs ayı itibari ile yapılan denetimlerde 1657 adet imara aykırı uygulama tespit edilmiştir. 3194 sayılı İmar Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince bu tespit edilen aykırılıklara yasal işlem uygulanmıştır. Tespit edilen imara aykırı uygulamalardan 786’sinin 3194 sayılı İmar Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde uygunluğu sağlanmıştır. Geri kalan aykırılıklar için ise mevzuat çerçevesinde yasal işlemler devam etmektedir. Son dönemde kamuoyunda imar barışı çıkacağı yönünde bir algı oluşmuş ve bu durum da kaçak yapılaşmaya zemin hazırlamıştır. Kuşadası’nın imar planları dâhilinde ve belirli bir düzen içerisinde gelişim gösterebilmesi için kaçak yapılaşma ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu konuda Belediye Başkanımız Ömer Günel’inde talimatları nettir. Kaçak yapılaşmaya asla geçit vermeyeceğiz”

Kuşadası Belediyesi :"Kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz!" ile ilgili etiketler Kuşadası
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.