Küçükkaya ile Babacan kadın haklarını konuştu!

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesinden sonra, kadın hakları konusunda 'eşine şiddet uyguladığı' iddialarıyla gündemden düşmeyen ve eski eşiyle mahkemelik olan İsmail Küçükkaya da iptal kararını eleştirenler yanında yerini aldı.

DEVA Partisi başkanı Ali Babacan'ın konuk olduğu programda, Babacan sözleşmenin iptal edilmesinin yanlış olduğunu savundu ancak sosyal medyada Babacan'ın ne dediğinden çok kadına şiddetle ismi hatırlanan İsmail Küçükkaya ile İstanbul Sözleşmesi'ni savunması eleştirildi.

Türkiye'nin aile yapısını tehdit eden İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasını eleştiren Babacan, "Biz DEVA Partisi olarak çok sayıda imzayla Danıştay'a dava açma sürecini başlattık. Danıştay'daki vicdan sahibi insanlara sesleniyorum: İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılması nedeniyle bir tek kadının canı yanarsa, bunun vebali sizin de üzerinizedir. Kadınların ahından korkun. Bu kararı alan çıkıp açıkça 'Bizim kültürümüzde kadına dayak vardır' desin. Söyleyemiyorlar, ama zihinlerinde bu var! Hep karınlarından konuşuyorlar. Biz hukuki ve siyasi mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz." diye konuştu.

Eski eşine uyguladığı şiddeti unuttu! İsmail Küçükkaya ile Ali Babacan  kadın haklarını konuştu - GÜNCEL Haberleri

Bu sözlerden sonra sosyal medya İsmail Küçükkaya'nın Kadına Şiddet ile anılmasını unutmadı ve Babacan'ın Küçükkaya'ya bir tek kelime bile etmemesini gündeme taşıdı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI

Sosyal medya kullanıcıları, eşini döven İsmail Küçükkaya ve Ali Babacan'ı eleştirdi. Bazı kullanıcılar "Karısına şiddet uygulayan ve kanser olmasına sebep olan bir insanın kadına şiddet konusunda yorum yapması en hafif deyimle utanmazlıktır" derken, bir başka kullanıcı ise "Kadını koruduğu iddia edilen İstanbul Sözleşmesi, eski eşini dövdüğü iddia edilen biriyle nasıl konuşulur. Sözleşme de, kanal da, İsmail de ve Babacan da ortak noktaları yalancılık" ifadelerini kullandı.

ESKİ EŞİ ŞİDDETİ ANLATMIŞTI

FOX TV'de sunuculuk yapan İsmail Küçükkaya'nın maskesi eski eşi Eda Demirci tarafından çok kez düşürüldü. 9 Temmuz 2016'da öğretmen Eda Demirci'ye evlenen Küçükkaya'nın yaklaşık 3 yıl süren evliliği boyunca eşine adeta cehennemi yaşatttığı iddia edilmişti.

Youtube üzerinden yayın yapan Magazin Noteri isimli programa konuk olan Eda Demirci, Küçükkaya ile geçirdiği kabus gibi evlilikle ilgili, gördüğü psikolojik ve fiziksel şiddetin yanı sıra, aldatıldığını da anlatmıştı.

Küçükkaya ile Babacan kadın haklarını konuştu! ile ilgili etiketler babacan Küçükkaya eski eş