Kripto paralarda son görünüm

Kripto para pazarlarında genel olarak dengeli görünüm sürerken dün 45 bin dolar seviyesini yakalayan Bitcoin, ABD enflasyon verilerinin ardından 43 bin dolar dolaylarına geriledi.

Ocak'ta yaşadığı ivmeli düşüşlerin ardından geçtiğimiz hafta toparlanan Bitcoin, bu haftayı genel olarak iyi geçirip Perşembe günü 45 bin dolar seviyesine ulaştı. ABD'de enflasyon verilerinin yüksek gelmesiyle birlikte inişe geçen Bitcoin, 43 bin dolar seviyesinde tutundu.

Şu sıralarda Bitcoin 43 bin 100 dolar, Ethereum ise 3060 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

GELECEK HAFTA FED FAİZ KARARINI DUYURACAK

FED'in önümüzdeki Çarşamba duyuracağı faiz kararı, piyasa ve yatırıcımlar tarafından ilgiyle bekleniyor.

Genel beklenti Fed'in Mart'ta faiz artıracağı yönündeyken sıkılaşma politikalarına gitgide daha çok vurgu yapılması, faiz artırımlarının miktarı ve zamanı konusunda değişik beklentiler yaratabiliyor. Kripto paralar ile ilgili önemli bir diğer konu ise Fed'in faiz kararı öncesi Salı günü ABD senatosunda stablecoinler ile ilgili bir rapor sunulması olacak.

Kripto paralarda son görünüm ile ilgili etiketler Bitcoin kripto para birimleri ethereum Fed
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.