Kripto paralar yükseliş arayışında

Haftasonu 40 bin dolara gerileyen Bitcoin, tepki alımlarıyla yeniden 42 bin dolar seviyesine ulaşırken bu hafta bu yükseliş eğiliminin sürüp sürmeyeceği takip edilecek.

Çarşamba günü yayınlanan Fed tutanaklarında beklenenden erken faiz artırımına gidilebileceği sinyalinin ardından kripto para birimlerinde gerileme başlamıştı.

Çarşamba'ya kadar 46 bin 500 dolar düzeyinde işlem görürken, tutanakların yayınlanmasının ardından haftasonu 40 bin dolara kadar geriledi. Tepki alımlarıyla tekrar 42 bin dolar seviyesini bulan Bitcoin'in haftalık değer kaybı yüzde 11 düzeyinde oldu.

Fed tutanaklarının yanı sıra Kazakistan'daki olaylar seviyesiyle ülkede kripto para madenciliği faaliyetlerinin de durma aşamasına gelmesi de kripto birimlerdeki düşüşte etkili oldu.

Haftasonu kayıplarını biraz toparlayıp 42 bin dolar seviyesini bulan Bitcoin, şu sıralarda 41 bin 990 dolar, Ethereum ise 3170 dolar dolaylarında işlem görüyor.

Kripto paralar yükseliş arayışında ile ilgili etiketler Bitcoin kripto para birimleri ethereum
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.