Kripto paralar yatay seyrediyor

Haftaya 42 bin doların üzerinde başlayan Bitcoin, Salı günü geriledikten sonra denge bulduğu 41 bin 800 dolar seviyesini korurken Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi'nden AB ülkeleri dahilinde madencilik faaliyetlerini yasaklama önerisi geldi.

Haftanın dördüncü gününde kripto para birimlerinde yatay seyir gözlenirken, Bitcoin ve Ethereum dünkü seviyelerini koruyor. Salı günü 42 bin doların altına gerileyen Bitcoin, tekrar bu seviyeyi zorlarken şu sıralarda 41 bin 880 dolar dolaylarında işlem görüyor.

Ethereum ise haftaya başladığı 3300 dolar seviyesinden uzak olurken, son 12 saatte 3100 dolar seviyesinin altına gerilemesine rağmen kayıplarını toparlayarak dünü ağırlıklı olarak geçirdiği 3120 dolar seviyesine tekrar döndü. Ethereum, şu sıralarda 3121 dolar dolaylarında el değiştiriyor.

Öte yandan, Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi'nde başkan yardımcılığı görevini yürüten Erik Thedéen, Paris Anlaşması'nda belirlenen iklim değişikliğine yönelik amaçların sağlanmasında kripto birim madenciliği faaliyetlerinin engel teşkil ettiğini ifade etti.

AB kural koyucularının kripto para üretiminde yoğun enerji tüketimine neden olan "iş ispatı" yöntemini yasaklaması ya da sınırlandırması gerektiğini dile getiren Thedéen, kripto birim üreticilerinin “hisse ispatı” konseptine teşvik edilmeleri gerektiğini belirtti.

Kripto paralar yatay seyrediyor ile ilgili etiketler Bitcoin kripto para birimleri ethereum
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.