Kripto para yatırımcılarına müjde! Bitcoin kritik sınırı aştı!

Ülkelerin peş peşe yasaklama kararlarıyla düşüşe geçen kripto paralar son günlerde hızla yükselişe geçti. Kripto para birimlerinin atası olarak kabul edilen Bitcoin, 40 bin dolar olan psikolojik duvarını aştı. Bu ani yükselişte milyarder yatırımcıların açıklamalarının etkili olduğu belirtiliyor.

Geçen Nisan ayında 64 bin 813 dolar seviyesine yükselerek tarihi rekor kıran Bitcoin, bu tarihten sonra yatırımcılarını şaşırtarak büyük bir düşüşe geçmişti. Son günlerde ise pozitif yönde hareketlenme eğilimine giren Bitcoin, bugün itibariyle kritik sınır olan 40 bin doları aştı.

Geçtiğimiz hafta 30 bin doların altında seyreden Bitcoin, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden Amazon.com'un kripto para ile ödeme kabul etmeye hazırlandığına dair haberle 40 bin dolar sınırına yaklaşmıştı. Ayrıca milyarder iş adamı Elon Musk'ın Bitcoin'e yönelik tavrının değişmesi, kendisinin ve şirketlerinin Bitcoin yatırımcısı olduğunu açıklaması ayrıca Tesla'nın Bitcoin ile satışlara yeniden başlayacağını duyurması ile kripto para piyasaları hareketlendi.

AMAZON İDDİALARI YALANLADI

Amazon, kripto para ile satış iddialarının gerçek olmadığını, işe alım için kripto para uzmanı aradıklarını, ilerleyen yıllarda durumun değişiklik gösterebileceğini belirtti.

UZMANLAR VE YATIRIMCILAR YÜKSELİŞİ DESTEKLİYOR

Bitcoin ve diğer kripto paralarda yaşanan yükselişin ana nedenlerinden biri yatırımcı ve uzmanlardan gelen destekleyici açıklamalar oluyor.

KRİPTO PARALARDA SON DURUM

Bitcoin geçtiğimiz güne göre yüzde 4.70 oranında primle 39 bin 818 dolar seviyesinde işlem görüyor. Gün içinde en düşük 37 bin 986 dolar, en yüksek ise 40 bin 345 dolar seviyesini gördü.

Ethereum yüzde 1.83 oranında primle 2283 dolar, Dogecoin ise yüzde 1.24 yükselişle 0.20 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Kaynak: Hürriyet

Kripto para yatırımcılarına müjde! Bitcoin kritik sınırı aştı! ile ilgili etiketler Bitcoin
GÜNÜN VİDEOSU

Tarladaki yumurtalarını korumak isteyen kuş, kanatlarını açarak traktöre karşı koydu!

Manisa'da bir mahmuzlu kızkuşu, kendisine doğru ilerleyen traktörü görünce kaçmak yerine kanatlarını açarak traktöre karşı koydu. Tarladaki yuvasını ve yumurtalarını korumak isteyen kuşun traktörle tarlayı süren çiftçiyi durdurduğu anlar kameraya yansıdı.