KPSS Lisans 2023 başvuruları başlıyor: KPSS lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav ücreti ne kadar 2023?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) başvuruları başlıyor. Lisans mezunu öğrencilerinin katılacağı sınavda Genel Yetenek – Genel Kültür (GY-GK), Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT testleri yer alacak. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav ücreti ne kadar? Ayrıntılar haberimizde...

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans başvuruları, 16 Mayıs Salı günü alınmaya başlanıyor. Lisans düzeyindeki Genel Yetenek – Genel Kültür (GY-GK), Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavlarına katılım sağlayacak adaylar, Lisans KPSS başvuru ekranını sorguluyor. Lisans KPSS başvuruları ÖSYM AİS sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. 

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Lisans mezunu öğrencilerin katılacağı Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi ve ÖABT sınav başvuruları 16-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KPSS başvuru ücreti, kılavuzun yayınlanması ile birlikte belli olacak. Adaylar başvuru işlemlerini ÖSYM AİS üzerinden tamamlayacak.

KPSS BAŞVURU EKRANI (ÖSYM AİS) İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM henüz 2023 KPSS başvuru kılavuzunu yayınlamadı. KPSS başvurukılavuzunun erişime açılmasıyla beraber başvuru ücreti de netlik kazanacak. Geçtiğimiz yılın sınav ücretleri ise şu şekildeydi:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 115,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 80,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 115,00 TL

KPSS Lisans 2023 başvuruları başlıyor: KPSS lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav ücreti ne kadar 2023? ile ilgili etiketler KPSS ÖSYM
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.