KPSS Lisans 2023 başvuruları başlıyor: KPSS lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav ücreti ne kadar 2023?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) başvuruları başlıyor. Lisans mezunu öğrencilerinin katılacağı sınavda Genel Yetenek – Genel Kültür (GY-GK), Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT testleri yer alacak. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav ücreti ne kadar? Ayrıntılar haberimizde...

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans başvuruları, 16 Mayıs Salı günü alınmaya başlanıyor. Lisans düzeyindeki Genel Yetenek – Genel Kültür (GY-GK), Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavlarına katılım sağlayacak adaylar, Lisans KPSS başvuru ekranını sorguluyor. Lisans KPSS başvuruları ÖSYM AİS sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. 

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Lisans mezunu öğrencilerin katılacağı Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri-Alan Bilgisi ve ÖABT sınav başvuruları 16-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KPSS başvuru ücreti, kılavuzun yayınlanması ile birlikte belli olacak. Adaylar başvuru işlemlerini ÖSYM AİS üzerinden tamamlayacak.

KPSS BAŞVURU EKRANI (ÖSYM AİS) İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM henüz 2023 KPSS başvuru kılavuzunu yayınlamadı. KPSS başvurukılavuzunun erişime açılmasıyla beraber başvuru ücreti de netlik kazanacak. Geçtiğimiz yılın sınav ücretleri ise şu şekildeydi:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 115,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 80,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 115,00 TL

KPSS Lisans 2023 başvuruları başlıyor: KPSS lisans başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav ücreti ne kadar 2023? ile ilgili etiketler KPSS ÖSYM
GÜNÜN VİDEOSU

O patrondan skandal sözler: Burayı devletten sıfır aldım, yarın da herkesi kapının önüne koyarım!

Elazığ'da eylem yapan işçilerle bir araya gelen ve taleplerini dinleyen Eti Krom A.Ş.'nin sahibi Ali Rıza Yıldırım, işçileri azarladı. 'Yarın herkesi kapının önüne koyarım' diyen işçiye Yıldırım, 'İş sizin işiniz' deyince, 'Cevap verme bana. Ben sana söz hakkı verince konuşacaksın. Ben burayı sıfır yaparım, yarında kapıya kilidi vururum. Burası devlette kilitliydi. Para da kazanmıyordu para da kaybetmiyordu. Ben burayı aldım, bu hale getirdim' dedi.