KPSS birinci oturum sonlandı! Sınavdan çıkan adaylar sınavı değerlendirdi

2022 iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ilk oturumu sonlandı. Sınavda ter döken adaylar sınavda zorlandığı soruları değerlendirdi.

31 Temmuz 2022 tarihinde soruların çalındığı gerekçesiyle iptal edilen ve bugün tekrarı yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ilk oturumu sonlandı. İptal edilen sınava girmenin heyecanını yaşayan memur adayları , sınav hakkında değerlendirmede bulundular.

KPSS birinci oturum sonlandı! Sınavdan çıkan adaylar sınavı değerlendirdi

Tüm illerde olduğu gibi Edirne'de de iptal edilen KPSS'ye girmenin heyecanı yaşandı. Memur adayları sabahın erken saatlerinden itibaren sınavın yapılacağı merkezlerin yolunu tuttu. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde sınava giren adaylar da saat 10.15'te başlayan ilk oturum öncesi okul önünde hazır bulundu. Sınavın genel kültür ve genel yetenekten oluşan sabah oturumunun başlamasıyla adaylar 130 dakika süre boyunca ter döktü. Sınavdan çıkan adaylar, en çok zorlandıkları soruları anlattı.

"İPTAL EDİLEN SINAVA GÖRE BU SINAV DAHA KOLAYDI"

İptal edilen sınava göre bu sınavın daha iyi geçtiğini ifade eden Eray Tosun, sınav süresince elinden geleni yaptığını belirterek, “İptal edilen sınava göre bu sınav daha kolaydı. Sayısal sorularını yapamadım, çünkü ben sözel bölümüne daha ağırlıklı çalıştım. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur” dedi.

"ÖSYM KENDİNİ GEÇEN SINAVA GÖRE AFFETTİRDİ DİYEBİLİRİZ”

Geçen sınava göre soruların daha anlamlı olduğunu söyleyen Özlem Ergün, “Daha kolay bir sınava girdik. Orta zorlukta bir sınavdan çıktık. Daha çok tarihte ve güncelerde zaman harcadık. ÖSYM kendini geçen sınava göre affettirdi diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Sınavdan çıkan Yaşar Yılmaz ve Ebru Yılmaz da genel kültür ve genel yetenek sorularının iptal edilen sınava göre daha kolay olduğunu belirtti.

 

 

KPSS birinci oturum sonlandı! Sınavdan çıkan adaylar sınavı değerlendirdi ile ilgili etiketler KPSS Edirne
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.