KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç

Kocaeli Üniversitesi’nin KOU Racing takımı uluslararası bir yarışma olan Formula Student mühendislik yarışmasına yenilikçi ve özgün olan elektrikli araçlarıyla katılmaya hazırlanıyor. İlklere imza atan takım batarya ve motor alanında yaptıkları yeniliklerle dikkat çekiyor.

Kocaeli Üniversitesi’nin Otomotiv Mühendisliği Kulübü bünyesinde kurulan kendi elektrikli araçlarını tasarlayan ve üreten KOU Racing ekibi uluslararası yarışmalarda derece yapmaya hazırlanıyor. 

Uluslararası bir yarışma olan Formula Student mühendislik yarışmasına elektrikli araç konseptiyle katılacak olan takım, Türkiye'nin elektrikli araç konseptinde yarışan öncü takımlarından olmayı ve ülkemizi uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor. 

KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç

YENİLİKÇİ BİR BAKIŞ AÇISIYLA ÇEVRECİ BİR ARAÇ 

KOU Racing ekibi, büyüyen ve etkisini artıran küresel ısınma ve iklim değişikliği krizinin farkında olup güncel çevre sorunlarını göz önünde bulundurarak değişen ve gelişen dünyada çevreci bir alternatif olan elektrikli araçlardan üretiyor. 

Çevreci bir bakış açısıyla çalışan takım, araçlarının bataryalarında kullandıkları pillerin ise geri dönüşümü için çalışıyor. Önce kullanılmış lityum-ion pillerin geri dönüşümü için kapasite testlerinin yapılması üzerine büyük bir çaba harcayan takım Formula Student takımları arasında bir ilke imza atıyor. Fakat pillerinin test süresi ve ellerindeki test cihazlarının yetersizliğinden dolayı geri dönüşüm süreci oldukça uzun sürüyor. Bu sebeple geri dönüşüm pilleri dışında kullanılmamış sıfır pillere de ihtiyacı olan takım bu konuda destekleri bekliyor. 

KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç - Resim : 2

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYORLAR

Yenilikçi ve özgün bir yol izleten KOU Racing takımı, kendi elektrikli motorlarını tasarlayarak Formula Student yarışmalarına katılan Türk takımları arasında bir ilke daha imza atıyor. Kendi tasarladıkları ve analizleri bitmiş olan BLDC Elektrik motorlarının üretiminin ise yakın zamanda bitmesi planlanıyor. 

KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç - Resim : 3

SIFIR SERMAYE İLE ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİYORLAR 

Rakiplerine göre çok daha az imkanla büyük işler başaran KOU Racing takımı, tamamen kendi tasarımları olan elektrikli arabalarını üretmeye büyük çaba harcıyor. Sıfır sermaye ile yola başlayan takım sponsorluklar vasıtasıyla elektrikli araç projesinin bir kısmını tamamladı bile. Bu zorlu ve özveri gerektiren yolda ise yapmaları gereken daha çok şey var. Bu sebeple uluslararası başarılara imza atacak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek olan takım her türlü desteği bekliyor. 

KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç - Resim : 4

KOU Racing takımı ile iletişim için: koufsae@gmail.com

KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç ile ilgili etiketler Otomobil kocaeli üniversitesi KOU Racing takımı Otomotiv Mühendisliği Kulübü elektrikli otomobil