Korsanlar FBI'ın e-posta sistemine sızdı: Tuhaf bir uyarı gönderildi!

FBI'a yönelik bir siber saldırının gerçekleştiğinin teyidi, Spamhaus Projesi'nin Cumartesi sabahı Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Ulusal Güvenlik Departmanından gelen e-postaların, alıcılara 'siber tehdit' konusunda uyarı mesajı gönderildiğini bildirmesinden birkaç saat sonra geldi.

FBI'ı kaynak gösteren bir Bloomberg raporuna göre,  FBI'ın e-posta sistemi, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

'SİSTEMLERDEKİ TEHDİT AKTÖRÜ'

FBI ayrıca, Spamhaus Projesi tarafından yeniden yayınlanan ekran görüntülerinde de görüldüğü gibi, e-postaların bir '@ic.fbi.gov' e-posta hesabından geldiğini doğruladı.

Konu kısmında ise "Acil: sistemlerdeki tehdit aktörü" yazıyor.

E-postada, bir tehdit aktörünün siber güvenlik uzmanı "TheDarkOverlord haraç çetesi ile bağlantılı olduğuna inanılan Vinny Troia" olarak tanımlandığı belirtildi.

Spamhaus'un bildirdiğine göre, gönderilen on binlerce e-postaya hiçbir kötü amaçlı yazılım eklenmedi -veya eklenenler henüz saptanamadı. 

FBI: ŞU ANDA BİR BİLGİ VEREMİYORUZ

FBI, Bloomberg'e "Bu devam eden bir durum ve şu anda herhangi bir ek bilgi sağlayamıyoruz" dedi.

Siber güvenlik şirketi BlueVoyant'tan Austin Berglas, korsanlar tarafından ele geçirilen e-posta sisteminin gizli hükümet bilgileri için kullanılmadığını açıkladı.

Korsanlar FBI'ın e-posta sistemine sızdı: Tuhaf bir uyarı gönderildi! ile ilgili etiketler FBI Saldırı İnternet bilgisayar siber e posta korsan
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.