Koronaya yakalanan Prof. Erbaş ilk kez konuştu

Ankara Şehir Hastanesi'nde korona tedavisine devam edilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hastalığına ilişkin ilk kez açıklamalarda bulundu. Hastalığın seyrinin çok hafif semptomlarla sürdüğünü ifade eden Erbaş, "çok yakın zamanda tekrar görevimin başına döneceğim inşallah" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 5 Mart'ta Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine evinde tedaviye başlamıştı. Daha sonra kontrol amacıyla gittiği Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan Erbaş, hastalığının seyrine ilişkin Sabah'tan Muhammed Uzun'a açıklamalarda bulundu. Erbaş şöyle konuştu: 

"5 Mart tarihinde Kovid-19 testimin pozitif çıkmasının ardından evimde dinleniyor iken kontrol için gittiğim Ankara Şehir Hastanesi'nde doktorlarımızın isteği ile gözlem altına alındım. Çok hafif semptomlarla hastalığın seyri devam ediyor. Elhamdülillah hergeçen gün daha iyiye gidiyor durumum. Çok yakın zamanda tekrar görevimin başına döneceğim inşaallah."

"FEDAKARCA HİZMET VERİYORLAR"

Tedavi sürecindeki ilgi ve alakaları için Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca ve Ankara Şehir Hastanesi çalışanlarına teşekkür eden Prof. Dr. Ali Erbaş, sözlerine şöyle devam etti: 

"Tedavi sürecimde başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca beyefendi ve Ankara Şehir Hastanesi'nin değerli çalışanları olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlık çalışanlarımızın 24 saat insanımıza fedakarca nasıl hizmet verdiğini yerinde görmüş olmak onlara olan saygı ve sevgimizi daha da artırmıştır. Hastanelerimizin muhteşem imkanlarını ve hizmetlerini yaşayarak müşahade etmiş olmak bu milletin bir ferdi olarak bir kez daha iftihar etmemize ve devletimizin büyüklüğünü bir kez daha görmemize vesile olmuştur. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu dünyada da öbür dünyada da karşılığını görsünler inşaallah."

Koronaya yakalanan Prof. Erbaş ilk kez konuştu ile ilgili etiketler prof dr ali erbaş diyanet işleri başkanı ankara şehir hastanesi
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...