Korona önlemleri alınmazsa kıtlık olacak! BM'den o ülkeler için korkutan uyarı...

Birleşmiş Milletler (BM), koronavirüs salgınının, yoksul ülkelerde 3 ila 6 aya kadar zirve noktasına ulaşmasının beklendiğini bildirdi. BM, salgın kontrol altına alınmazsa ülkelerde çatışma ve kıtlık yaşanacağı konusunda uyardı.

BM, Genel Sekreter Antonio Guterres'in koronavirüs salgınıyla mücadele için mart ayında açıkladığı 2 milyar dolarlık küresel yardım planını genişletti.

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, salgının dünyanın en yoksul ülkelerinde 3 ila 6 aya kadar zirve noktasına ulaşacağını tahmin ettiklerini belirterek, en büyük yıkımın ve istikrarsızlığın da yine bu ülkelerde hissedileceğine dikkati çekti.

Bu ülkelerde bir an önce önlem alınmazsa salgının çatışma, yoksulluk ve kıtlığa neden olacağı uyarısında bulunan Lowcock, salgının savunmasız ve kırılgan ülkelerde yayılmasının engellenmesi için 6,7 milyar dolara ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

BM yardım programlarına salgınla mücadele döneminde Benin, Cibuti, Liberya, Mozambik, Pakistan, Filipinler, Sierra Leone, Togo ve Zimbabve olmak üzere 9 yeni ülke daha eklendi.

 

Korona önlemleri alınmazsa kıtlık olacak! BM'den o ülkeler için korkutan uyarı... ile ilgili etiketler Birleşmiş Milletler Koronavirüs Korona Çatışma yoksul ülke kıtlık
GÜNÜN VİDEOSU

İstanbul'da skandal olay: Küçük çocuğa alkol içirip sosyal medyada paylaştılar!

İstanbul Başakşehir'de bir grup genç, sokakta gördükleri küçük çocuğa alkol içirip o anları sosyal medyada paylaştılar.