Korona hastası, dayısının HES kodu ile seyahate çıktı

Kastamonu'da koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve karantinada olması gereken 24 yaşındaki Gürkan A. dayısı Bahtiyar P.'ye ait HES kodu ile otobüste seyahat ederken yakalandı. Gürkan A, 3 bin 150 lira para cezasına çarptırılıp ve hakkında adli işlem başlatıldıktan sonra karantina yurduna yerleştirilirken, otobüs şoförü ve otobüste bulunan 23 yolcu da evlerinde karantinaya alındı.

Jandarma ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda Kastamonu-Taşköprü yolunun Şeker Fabrikası mevkiinde toplu taşıma araçlarında koronavirüs önlemlerine ilişkin denetim yaptı.

Bu kapsamda Trabzon'dan Kastamonu'ya giden yolcu otobüsü durdurularak denetim yapıldı. Tüm yolcular, HES kodu üzerinden kontrol edildi.

HERKESİN HAYATINI TEHLİKEYE ATTI

HES kodu denetiminde otobüsün 20 numaralı koltuğunda oturması gereken Bahtiyar P.'nin yerinde Gürkan A.'nın oturduğu fark edildi.

Korona hastası, dayısının HES kodu ile seyahate çıktı

Gürkan A.'nın yapılan kimlik sorgusunda Covid-19 testinin pozitif olduğu ve karantinada bulunması gerektiği, dayısı Bahtiyar P.'ye ait HES kodunu kullanarak Kastamonu il merkezine gitmek üzere seyahat ettiği tespit edildi.

TÜM OTOBÜS KARANTİNAYA ALINDI

Karantina kurallarına uymayan ve başkasına ait HES kodu ile seyahat etmeye çalışan Gürkan A. hakkında, 3 bin 150 lira para cezası uygulandı ve adli işlem başlatıldı. Gürkan A., ayrıca karantina yurduna yerleştirilirken, otobüs şoförü ve otobüste bulunan 23 yolcu da evlerinde karantinaya alındı. Ayrıca otobüs firması hakkında da para cezası uygulandı.

Korona hastası, dayısının HES kodu ile seyahate çıktı ile ilgili etiketler Kastamonu Koronavirüs Korona HES kodu pozitif vaka