Korkma, titre! Batılıları korku sardı: Bugünlerin tarihi sonucu olacak!

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminden günler sonra Türkiye'yi ziyaret ederek temaslarda bulunmuş ve Türkiye'nin Batı'ya yönelik öfkesini dindirmeye çalışmıştı. Jagland, temaslarıyla ilgili bir makale kalame alarak, "Bugünlerin tarihi sonucu olacak" diye yazdı.

FETÖ'cü darbe girişiminin ardından Türk hükümetinin "Batı'dan destek görmüyoruz" mesajının üstüne Türkiye'yi ziyaret eden Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland; Ankara'da hükümet yetkilileriyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ve muhalefet parti liderleriyle görüşmüştü.

Darbe girişimini en ağır şekilde kınadıklarını ve Türk hükümetinin darbecilerle mücadelesine destek vereceklerini söyleyen Jagland, bu mücadelenin "hukuk çerçevesinde" olması gerektiğine vurgu yapmıştı.

Jagland, Türkiye izlenimlerini Norveç gazetesi Klassekampen'e yazdığı makalede anlattı.

Akademisyen İdris Kardaş'ın verdiği bilgilere göre, Avrupa Komisyonu Genel Sekreteri Jagland, "Herkes önyargılarını bir kenara bırakmalı ve Türkiye’de olup bitenleri gerçekleri ile öğrenmeli." diye yazdı.

Avrupa'nın, Erdoğan’ın karşı karşıya kaldığı sorunları tanımada başarısız olduğuna vurgu yapan Jagland, "Bugünlerin tarihi sonucu olacak." ifadelerini kullandı.

Avrupa Komisyonu Genel Sekreteri, Batılılara, "Türkiye için yeni bir başlangıç olabilir. Bu yüzden AB'nin güven vererek varlığını göstermesi lazım" uyarısında bulundu. / SuperHaber

Korkma, titre! Batılıları korku sardı: Bugünlerin tarihi sonucu olacak! ile ilgili etiketler Haber