Konutta tarihi kredi kampanyası geliyor

Toplam 250 alt sektörün üretim yaptığı inşaatı canlandıracak kredi faiz kampanyası için düğmeye basıldı. Buna göre; 5 milyona kadar konutlar için % 0.79, 5-10 milyon arası konutlar için % 0.89, 10 milyon üstü konutlar için % 0.99 aylık faiz düşünülüyor. İşte detaylar..

İbrahim Acar
İbrahim Acar

Toplam 250 alt sektörün üretim yaptığı inşaatı canlandıracak kredi faiz kampanyası için düğmeye basıldı.

Konutta tarihi kredi kampanyası geliyor

Bankacılar ve büyük müteahhitler hükümetin konut kredisi faiz oranlarını önemli oranda düşürmek için çalışma başlattığını söyledi. Buna göre; 5 milyona kadar konutlar için % 0.79, 5-10 milyon arası konutlar için % 0.89, 10 milyon üstü konutlar için % 0.99 aylık faiz düşünülüyor. Bu kulisi Ziraat ve Halkbank’ta genel müdür yardımcılıkları yapmış olan Prof. Dr. Şenol Babuşçu yazdı. SüperHaber’in konuştuğu Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ve bazı bankacılar da teyit etti. Yaşar Aşçıoğlu, SüperHaber’e yaptığı açıklamada, “Bize de böyle bilgiler geliyor. Benim de konuştuğum banka yöneticileri bu yönde bir çalışma olduğunu söylediler” dedi.

Konutta tarihi kredi kampanyası geliyor ile ilgili etiketler emlak kredi
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.