Koç Üniversitesi ücretleri 2022! Koç Üniversitesi yüzde 50 burslu fiyatları!

Koç Üniversitesi ücretleri 2022! YKS sonuçlarının ÖSYM tarafından duyurulmasının ardından tercih süreci ve özel üniversitelere yönelik araştırmalar da hız kazandı. Bu çerçevede 2022 yılı özel üniversite ücretleri büyük bir merakla araştırılıyor. 2022 eğitim ücreti araştırılan üniversitelerin başında da Koç Üniversitesi geliyor. İşte, Koç Üniversitesi ücretleri 2022! Koç Üniversitesi yüzde 50 burs fiyatları! Ayrıntılar haberimizde...

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. 

Sonuçların açıklanmasının ardından, bu yıl üniversite eğitimine başlayacak milyonlarca aday için tercih süreci de başlamış oldu. Bazı adaylar devlet üniversitelerinde eğitim almayı tercih ederken bazı adaylar da uygun fiyatlı ve puanlarının yettiği özel üniversiteleri araştırmaya başladı. 

ÖZEL ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ 2022 ARAŞTIRILIYOR

2022 YKS sürecinden özel üniversiteler konusunda en çok araştırılan unsurlar arasında ise eğitim ücretleri yer alıyor. Bu çerçevede 2022 yılında eğitim ücretinin ne kadar olduğu araştırılan üniversitelerin başında da Koç Üniversitesi geliyor. 

Koç Üniversitesi ücretleri 2022! Koç Üniversitesi yüzde 50 burslu fiyatları!

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ 2022! KOÇ ÜNİVERSİTESİ YÜZDE 50 BURSLU FİYATLARI

Üniversite adayları için tercih zamanı yaklaşırken Koç Üniversitesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılı ücretlerini açıkladı. Koç Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi için yıllık öğrenim ücreti KDV dâhil 382 bin 300 TL olarak belirlendi.

Üniversitenin Tıp Fakültesi dışında kalan bölümleri için yıllık öğrenim ücreti 278 bin TL olarak belirlendi.

Üniversitenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Koç Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2022-2023 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil 278.000 TL’dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil 382,300 TL’dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil 278.000 TL’dir. Eğitim-öğretim, yurt ücretleri ve burslar her yıl Mütevelli Heyeti tarafından, maliyet artışları ile o yılın Üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır."

Tıp Fakültesi'nin öğrenim ücreti 382 bin 300 TL olarak belirlenmesine rağmen programa sadece Tam Burslu ve yüzde 50 Burslu öğrencilerin alındığı belirtildi.

Koç Üniversitesi ücretleri 2022! Koç Üniversitesi yüzde 50 burslu fiyatları! ile ilgili etiketler ÖSYM YKS koç üniversitesi özel üniversite ücretleri
GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.